Vastab Niitvälja Golfikeskuse caddiemaster Kreete Kukumägi

Kreete KukumägiKui kaua töötad caddiemaster’ina?

Niitväljale tulin 2008. aastal. Olen ametis neljandat hooaega.

Kumb oli enne: kas kõigepealt asusid golfi mängima ja siis tööle või vastupidi?

Kui ma tööle tulin, siis golfist ma suurt midagi ei teadnud. Tegin Enrico Villo juures green card’i kursuse ära. Olen harjutaja tasemel.

Miks otsustasid caddiemaster’iks hakkata?

Sattusin sellele tööle juhuslikult. Mulle saadeti edasi töökuulutus, kus otsiti caddiemaster’it ja otsustasin proovida. Algul kahtlesin, kas sobib. Niitväljale on ju kauge käia, aga kõik on väga tore. Olen rahul.

Kas caddiemaster peaks olema hea golfimängija või piisab põhireeglite teadmisest?

Kindlasti on see suure pluss, kui caddiemaster on hea mängija, kuid see pole tingimus caddiemaster’i töö tegemiseks. Piisab põhireeglite tundmisest.

Kes on hea caddiemaster?

Hmm… täpsust on vaja ja kiirust oma töös. Kui nädalavahetusel on palju mängijaid, siis ilma nende omadusteta välja ei vea. Suheldes sõbralik ja abivalmis.

Mis võlub Sind selles töös kõige rohkem?

Golfimängijad, sest nad on supertoredad ja meie kollektiiv Niitväljal on väga omaseks saanud.

Meeldivaim kogemus golfiväljakult?

Alati on hea kuulda mängijate tagasisidet, kui väljak on näiteks heas korras. Positiivsus toob energiat juurde. Päeva lõpus võid olla väsinud, kuid mängija paar head sõna paneb kõik unustama.

Mis on Sinu töös ebameeldiv olnud?

Ei olegi. Positiivset on nii palju – nii et väikesed negatiivsed seigad ununevad kohe. Eks tujukaid mängijaid ole ikka väljakule sattunud.

Mis Sind üllatab?

Siia tulles üllatas, kui kiiresti mängijad mu omaks võtsid ja kui kiiresti me sõbraks saime. Tegelikult ei teadnud nad ju mind, kuid neil on väga sõbralik suhtumine.

Kes ja kuidas suudab Sinu tuju rikkuda?

Ei suudagi. Mul on hävitamatu hea tuju kogu aeg.

Niitvälja Golfikeskuses töötab neli caddiemaster’it. Nende põhitööülesanded on tiiaegade broneerimine, e-kirjadele ja telefonile vastamine, kaupluse eest hoolitsemine ja võistluste korraldamine.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga