USGA ehk Ühendriikide Golfiassotsiatsiooni ja R&A (The Royal and Ancient Golf Club of St Andrews) esindajad avalikustasid uuringutulemused, mille järgi pole draivide ehk avalöökide keskmine pikkus alates 2003. aastast oluliselt muutunud. Uuriti seitsme erinevad profituuri andmeid, keskmiselt 285 tuhandet draivi aastas. Viiel tuuril seitsmest tõusis avalöökide keskmine pikkus selle perioodi vältel 1,2% (umbes 0,2 meetrit aastas), ülejäänud kahel — umbes 1,5%.
Uuringu käigus selgus ka see, et turniiride PGA Tour ja European Tour kümme kehvemat lööjat jäävad keskmisele näitajale 6% võrra alla, samal ajal kui TOP-10 lööjad ületasid keskmist löögikaugust 7%. See vahe on püsinud alates 2003. aastast.
Kuigi avalöökide löögikauguste kasv on nende aastate jooksul jäänud ebaoluliseks, siis peab tunnistama, et viimastel aastatel kasvab nende golfarite hulk, kelle tiilt löödud löökide näitajad lähenevad TOP-10 omadele. Näiteks PGA Tour`i möödunud hooajal saatsid 27 mängijat palli tiilt kaugemale kui 300 jardi (274 meetrit), samas kui 2003. aasta hooajal oli selliseid “kaugpommitajaid” vaid üheksa.
Samuti süstematiseeriti andmeid, mis saadi golfipalli ja kepilaba vahetu kontakti momendil. Selgus, et sellised näitajad, nagu kepilaba löögikiirus, palli lennunurk, kiirus ja tagurpidi pöörlemine on alates 2007. aastast jäänud stabiilseteks.
Allikas: Golf.ru
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.