Eelseisval laupäeval, 29. oktoobril toimub Saare Golfi väljakul hooaega lõpetav võistlus “Raudne sügis 2016”, kuhu on oodatud kõik HCP-d omavad mängijad mistahes klubist. Järgneva intervjuu ajaks oli registreerunud 45 mängijat, neist 3 EGCC-st ja üks neist oli Toomas Kull, kes oli nõus ka päevateemal vestlema.
Kui tihti Te satute Saaremaale golfi mängima?
Saaremaa golfiväljakult astun läbi ja mängin seda väga head championship rada igal aastal mitmel korral. Alati, kui mul külas mõni välisriigi kodanik, kel huviks golf, siis olen temaga Eestit tutvustavas ringkäigus ka Saaremaalt ja Saare Golfi väljakult läbi käinud.
Sõiduaeg Saaremaale on pikk, kas tavaliselt planeerite sinna mängima minnes terve nädalavahetuse puhkust või sõidate ainult golfimänguks kohale?
Kui Saaremaale sõiduks plaane teen, siis viibin seal vähemalt kolm päeva. See tähendab ka kolme golfiringi.
Milline on sealse golfiväljaku eripära? Kuidas teda võrrelda teiste väljakutega?
Saaremaa Golfiväljaku eripäraks on see, et väljak asub Kuressaarest ja ööbimiskohast jalutuskäigu kaugusel. Saaremaa golfiväljak on Eesti ainus väljak, mis asub saarel, nii et tuul on alati oluliseks mängu mõjutavaks teguriks. Seal asub Eesti golfiväljakute pikim par 3 rada, mis on 7. rada ja umbes 200 meetrit pikk. Saaremaal on palju radu, kus avalöögialast lippu vaadates on nii paremal kui vasakul käel veealad, seal saab ka novembrikuul suvegriinidel golfata, harjutusaladel on võimalik par3 radasid mängida ja seal on aegade jooksul ka väljaku kvaliteet väga hea olnud.
Õnneks on kõik Eesti golfiväljakud eripärased. Oma kogemustele tuginedes loen Saaremaa golfiväljakut teiste Eesti golfiväljakutega võrreldes keskmisest raskemaks. Põhjus võib olla ka selles, et olen sellel väljakul veel vähe mängida saanud. Alati kui golfiringi kus iganes lõpetan, siis küsin endalt, et kas ma soovin siia tagasi tulla. Saaremaa golfiväljaku suhtes on minu sisemine hääl mind sinna alati tagasi kutsunud.
Rääkige mõni eredam hetk, mis on Saare Golfi külastades meelde jäänud?
Saare Golfi külastades on seal lisaks heal tasemel golfiväljakule ja klubihoonele väga seltskondlik klubi liikmeskond. Eredamad hetked ongi seotud klubi liikmetega, saarlaste huumorisoonega ja üksteise heatahtliku aasimisega. Saare klubi võistlustest osavõtnuna saan kinnitada, et võistlusjärgsed ühised õhtusöögid, parimate autasustamised ja tantsukeerutused on alati olnud meeleolukad ja humoorikad. Tervitan siinjuures Saare golfiklubi pikaaegset presidenti Tõnu Toompuud.
Olete üks kolmest hetkel registreeritud EGCC klubiliige, kes Saare Golfi hooaja lõpuvõistlust “Raudne sügis 2016” oma kohaloluga austama läheb. Miks just see võistlus?
Saare Golfi hooaeg lõpeb “Raudse Sügisega”, see on nagu aamen kirikus. Võistlus, kus golfibägis on ainult rauad, on Eestis ainulaadne. Mul on hea meel, et sellest võistlusest võivad osa võtta golfimängijad, kes ei ole Saare Golfiklubi liikmed. Aastat neli tagasi mäletan sõitu Otepäält “Raudse Sügise” võistlusele. Otepääl sai sel ajal juba Kuutsemäel mäge sõita ja maa oli valge, Saaremaale jõudes aga olid lipud griinidel ja väljak mururoheline. Siinjuures minu ühe reisisoovituse täiendus: enne kui plaanid minna Pariisi, käi ära Nuustakul, ja nüüd lisaks: enne kui plaanid minna Old Course väljakule, käi ära “Raudsel Sügisel!”
Mida võistluselt ootate?
“Raudse Sügise” võistluselt ootan taaskohtumist toredate saarlastest golfaritega, golfiväljaku taasavastamst ja sirgeid, ilusa kaarega, hea tabamislaksuga raualööke. Kohtumiseni Saaremaa golfimurul!
Registreerimine: hiljemalt 27. oktoobriks kell 17:00 Golfboxis või booking@saaregolf.ee, tel. +372 45 33 502
Monika Kuzmina, Jüri Kukk
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.