Tallinna MV avapäeval võimutsesid Hellat ja Adul

Tallinna lahtiste meistrivõistluste esimene päev 5. juulil pani võistlejate oskused vägagi proovile. Keerulistes ilmastikutingimustes – kõva tuule ja hoovihmaga – suudeti siiski välja mängida väljaku par (70 lööki). Tulemuse autoriks on valitsev Eesti löögimängu meister, 17-aastane Carl Hellat, kes lisaks kolmele birdie’le suutis Golf X Rae 10. rajal sooritada eagle‘i.

Kahe löögiga jäi Hellatist maha aasta vanem valitsev Eesti rajamängu meister Mattias Varjun, kes üldjoontes jäi oma mänguga rahule: „Enne ringi oli teada, et tingimused tulevad rasked, mistõttu oli vaja ennast vastavalt häälestada. Lõin palju häid lööke, kuid realiseerimine jättis täna pisut soovida. Homme tuleb valmis olla järgmiseks keeruliseks päevaks.“

73 löögiga järgnevad 16-aastased Ken-Marten Soo ja Markus Varjun.

Naiste meistriliigaklassis tõusis 77 löögiga liidriks 17-aastane Anete Liis Adul. Temast ühe löögi kaugusele jäi enda selle aasta parima tulemuse välja mänginud Anneli Esken. „Valmistusin vihmaks, aga saime päikest. Väljak oli väga heas korras ja lausa lust oli mängida,“ kiitis Anneli mängu. Põnev saab järgmistel päevadel olema ka naiste kolmanda koha välja mängimine. Hetkel on 87 löögiga kolmandal kohal Kaire Kastor, 88 lööki tegi Jana Raudvere ja Triin Marleen Ustal on hetkel 90 löögiga viies. Võistluse üks favoriite Mariliis Palm jäi aga võistlusest kõrvale, kuna haigestus vahetult enne võistlust.

“Vaatamata rasketele ilmaoludele võib kokkuvõttes võistluse esimese päevaga igati rahul olla. Täna mängis tuul. Stardid aga sujusid, viperusi ei olnud, väljak oli tipp-topp korras ja võistlejad rõõmsad. Mina olen rahul,“ võtab esimese päeva kokku Estonian Touri direktor Peep Tammemäe.

Kuuendat korda peetav tiitlivõistlus on austusavaldus Eesti Golfi Liidu endise presidendi Marko Kaljuveeri kadunud pojale, andekale golfimängijale Sven Kaljuveerile, kellele vägagi meeldis võistelda ning kelle üks suur südamesoov oli muuta golf populaarsemaks ja kättesaadavamaks Eestis. Ühtlasi teenivad kõik võistlejad Eesti Golfi Karikasarja punkte, võistlus läheb kirja sarja neljanda etapina.

Foto: Mats Soomre

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga