TÄISPIKK LUGU! Teisaldatavad golfimajad Otepääle

Koolitaja, mentor ning konsultant Argo Sildvee on töötanud merendus- ja ehitussektoris ning omab enam kui 10 aastast rahvusvahelist müügikogemust. Olles eksportinud rohkem kui 50 riiki üle maailma, aitab ta täna väiksematel ning keskmistel ettevõtetel leida neile sobivat eksporditurgu ning –strateegiat. Õnneks jagub tal aega ja energiat ka kohalikule turule, kus ta on koostöös Otepää Golfikeskusega loomas teisaldatavate golfimajade täislahendust.

Tihti on Argo kohta öeldud, et ta müüb sinna, kuhu on keeruline müüa. Ühesõnaga läbi ja lõhki müügi- ja turundusinimene. Lisaks, kuna talle meeldib paradigmasid muuta ja stereotüüpe murda, on ta praegu loomas koostööprojekti, kus kombinatsioon võimalusi, mida ta niisugusel kujul mitte kusagilt leidnud pole.

Argo Sildvee

Põnevad, innovaatilised ja reaalset lisaväärtust loovad teemad on need, mis Argol ka muul ajal silmad särama panevad. Nii leiab teda hetkel sageli ka Velveti disainibüroo kontorist, kus ta positsiooniks on märgitud Dealmaker ja ülesandeks pole vähem ega rohkem, kui viia Velvet laia maailma.

Lisaks on Argo hobifotograaf, kes armastab tööd, välku ja suurlinnade tulesid. Muu elu kohta ütleb ta rõõmsa tänutundega kiirelt ja lühidalt, et ühe imelise naise abikaasa ja kahe armsa lapse isa. Selle kõige valguses on tal hea meel, et aeg, mil ekspordiga tegeledes sai aastas üle 170 päeva kodumaalt ära oldud, on minevikuks saanud.

Teil on veidi hullumeelne plaan …nimelt soovite teha sellised golfimajad, mida võtta hiljem kasvõi koju kaasa?

Põhimõtteliselt jah, võta või koju kaasa või siis vii uude kohta ja rendi seal välja. Tegelikult on reaalne prognoos see, et maja on teisaldatav maksimaalselt kolm korda, peale seda võib see vajada pisiparandusi.

Mängite ise ka golfi?

Täna veel ise ei mängi, kuid mulle meeldib veeta aega Otepää Golfikeskuses ja eks ma 2019 jõuan ka ise rajale.

Kuidas tulite sellele mõttele, et paigaldada Otepääle viis sellist maja?

Paar aastat tagasi istusime ja mõtlesime koos Otepää Golfikeskuse juhi Kristi Lauriga, kuidas saaks golfikeskuse südamesse rajada spaahotelli. Investeeringu maht spaahotelli ehitamiseks on teatavasti üsna suur ja potentsiaalset investorit esialgu ei leidnud. Kuigi peame tõdema, et huvilisi oli.

Samal ajal hakkasid Eestis laiemalt levima erinevate mikromajade tootmine ning mõtlesime paigaldada need golfikeskusesse, kuid need olid tol hetkel liiga kallid.

Aga ühel ilusal päeval juhtus see, mis teinekord ikka juhtub, kui mingi mõte õhku visatud, ehk et meie kontorisse astus klient, kes väitis, et toodab lahedaid mikromajasid Tartus. Mõtlesin, et olgu, lasen tal teha endale pakkumise, mille sisuks golfimaja. See tulemus, mis sealt tuli, oli väga mõistliku hinnaga.

Järgmise sammuna kaardistasime, kuhu need Otepää golfikeskuses panna võiks, nii et ühelt poolt oleks golfimängijal mõnus kasutada ja teisalt oleks neil otstarve ka talvel, kui golfareid ei ole. Niimoodi saavad ka teised huvilised puhkama ja loodust nautima tulla. Häid ideid, mida Otepääl aasta läbi teha saab, on valla kodulehel kenasti väljas.

Kas praeguseks on majad ostetud ja Otepääl reas?

Kogu selle protsessi käigus kujunes välja täiesti uutmoodi lahendus. Ma ise ei oma neid maju, vaid tegelikult on see omamoodi investeering. Investor ostab selle maja, meie garanteerime talle järgnevaks viieks aastaks kindla tootlusega protsendi. Ehk teisisõnu on meie ülesanne need ruumid rendile võtta ning maksimaalse täituvusega välja üürida.

Meie ettevõtte plaan on luua kontseptsioon majasid, toota läbi meie partneri ning siis garanteerida inimestele kindel sissetulek igakuiselt, kui nad meile oma majad välja üürivad. Täna on turul lahendusi, kus investor ostab maja ja vastutab kogu teenuse eest ise, koristus, müük, turundus jne. Kõnealuse teenuse puhul kaob see tülikas majandamise pool investoril täielikult ja talle on garanteeritud igaaastane sissetulek.

Räägime majadest. Milline on maja väljanägemine, millised on mugavused ja mis selle maja juurde kuulub?

Maja puhul on jälgitud seda, et inimene saaks tunda end võimalikult mugavalt. Näiteks, kui golfimängija tuleb väljakult oma golfikäruga maja juurde, lükkab selle vihma, tuule ja kõige eest eraldi ruumi ära. Tubades on kasutatud viimistletud puitvineeri, mis on siis kas õlitatud või sisegraafikaga kaetud. Iga maja on erineva disainiga ning Igas majas on maailma tipphotellide tasemel voodi.

Maja puhul on jälgitud seda, et inimene saaks tunda end võimalikult mugavalt.

Tuba on nagu luksushotelli sviit: elektroonilised kardinad, laserprojektsiooniga telerid, kõrgema klassi helitehnika. Mikrolaineahi, kohvimasin, seal hästi. Eraldi kööki ei ole, küll aga on olemas külmkapp, mille saab lasta täita meelepärase söögi ja joogiga.

Koostööpartneriks Aiotex

Tegemist on Aiotex nimelise ettevõtte poolt välja töötatud uudse tehnoloogiaga varustatud majadega, mis muudavad need maksimaalselt autonoomseks. Maja kütab õhksoojuspump, põrandaküte ning soojustagastusega ventilatsioon.Temperatuuri saab klient või majahaldaja juba ise enne saabumist üle interneti määrata. Ühtlasi, selleks, et üldkulusid madalal hoida, hoitakse näiteks tühjana seisvat maja näiteks 10 kraadi peal, kuid broneeringu puhul köetakse tuba poole tunniga ilusti soojaks.

Majal on ees ja ühel küljel täisklaasseinad, et saaks nautida maksimaalselt avarat vaadet. Ühtlasi on nii ees kui külje peal ka korralik suur (26m2) terrass, millel klaasist piirded.

Majal on ees ja ühel küljel täisklaasseinad, et saaks nautida maksimaalselt avarat vaadet.

Seega otsite praegu investoreid, kes selles projektis potentsiaali näevad?

Jah. Hind Otepää Golfikeskuses paikneva projekti puhul on 52 000 eurot pluss käibemaks ühe maja kohta. Tegemist on projektipõhise hinnaga, kuna igas olukorras hindame eraldi paigaldamise võimalusi ja kulusid.

Selle rahaga toome kohale, paneme paika, sisustame ja teeme ka muud eeltööd ära, mis tähendab, et lisakulusid ei tule. Lepingu lõppedes, ehk siis viie aasta pärast on võimalik lepingut jätkata või maja kaasa võtta ja oma koduaeda üles panna või siis vahetame lihtsalt asukohta. Majaomanik, olles ise golfimängija, saab ka ise majutust kokkulepitud aegadel kasutada. Meie eesmärk on anda võimalus inimesele, kellel endal pole aega nn Airbnb majutusega tegeleda, osta omale isiklik mikromaja, mis kuulub 100% temale, aidates tal seda meile pikaajalisele rendile andes garanteerida passiivne sissetulek. Teisisõnu aitame tal soetada kinnisvara, mille kogu turunduse, brändi, täituvuse organiseerimise ja kõik muu korraldusliku võtame enda kanda.

Meie eesmärgiks on anda inimestele võimalus linnast välja saada, nautida
meie kodumaa ilusat loodust või siis mõnda Eesti väikelinna.

On mõni investor juba ka silmapiiril?

Jah, on küll. Seda enam, et tegelikult on kogu see idee natuke laiahaardelisem. Nii on 2019 aasta plaan üle kogu Eesti paigaldada 20 maja. Praeguseks on meiega ühendust võetud mitmetest kohtades. Meie huvi on neid mitte lihtsalt panna, vaid aidata neil majadel jõuda üle Eesti põnevatesse kohtadesse.

Seda enam, et meie eesmärgiks on anda inimestele võimalus linnast välja saada, nautida meie kodumaa ilusat loodust või siis mõnda Eesti väikelinna.

Seega ei räägi me tegelikkuses vaid viiest majast, vaid oluliselt suuremast projektist?

Täpselt nii. Otepää Golf on hetkel üks meie põnevaid pilootprojekte, kust on hea alustada, kuna seal on reaalne vajadus majutuse järgi aastaringselt. Minu veendumus põhineb pikemaajalisel eeltööl olles ise viimased kolm aastat seda piirkonda tihti aastaringselt külastanud ning vaikselt analüüsinud. Sealt edasi kasvame juba vastavalt nõudlusele ja kooskõlas oma kogemuste ning turu olukorraga. Huvi on tundnud ka lähiriikide ettevõtjad, mis annab usku ja lootust, et oleme kogu seesuguse kontseptsiooniga liikumas õiges suunas.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2019 numbris.

Autor: Monika Kuzmina

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga