TÄISPIKK LUGU! Kuidas jõukus majja toodi

Arnold Palmeril polnud 1954. aastal just kõige parem seis. Tema golfimäng oli ebaühtlane ja profina ta poleks elatist teeninud. Ta oli 24-aastane ja müüs värvi. 62 PGA turniirivõitu näisid võimatud. Utoopiana tundusid omanimeline jook ja stseen Will Ferrelli filmis „The Other Guys“, kus joviaalselt küsitakse: „Kes soovib Arnie Palmiesid?“

Siis võitis Palmer US Amateuri ja tema elu muutus üleöö. Spordivarustuse tootja Wilson tuli Palmeri õuele. Arnold Palmer oli lõpuks elukutseline mängija.

Leping Wilsoniga oli tegelikult ääretult vilets. Palmer sai 2000 dollarit aastas reisikuludeks ja 5000 dollarit palka. Ta sai 2,5 protsenti esimese 200 000 dollari eest müüdud varustusest ja 1,5 protsenti hilisema eest. US Openi võit tõi 2000 dollarit, PGA Championship 1500 dollarit ning British Open, Masters ja Western Open 1000 dollarit preemiat.

Palmer teenis mujalt rohkem. 1955 jõudis ta üheksal turniiril esikümnesse ja teenis ligi 9000 dollarit auhinnaraha. 1956. aastal oli esikümne kohti 11, neist neli võitu ja summa 21 500, 1957. aastal 15 esikümne kohta, neli võitu ja 29 500 dollarit, millega ta mahtus viie suurima rahateenija hulka. Wilson kasutas 1957. aastal punkti, mis võimaldas lepingut kolmeks aastaks pikendada.

Palmer võitis järgmisel aastal Mastersi ja kokku 44 500 dollarit auhinnaraha, millega ta juhtis rahatabelit. 1959. aastal suurvõite ei tulnud ja summa langes 35 000 dollarile, aga 1960 kevadel võitis Palmer kolm Touri etappi järjest, teist korda Mastersi ja oli äkki üks kuumemaid nimesid spordis. Kõik tahtsid temaga äri teha, nende seas üks agressiivne jurist Clevelandist.

Enne Mark McCormackit ei olnud spordiagente ja sportlased ei teeninud eriti midagi. McCormack sai advokaadibüroos tagasihoidlikku palka. Lisaks olid tal beebi ja naine, kes soovis suuremat maja. McCormack märkas, et isegi parimad golfarid ei teeni kõrvalt. Vahel said paarsada dollarit, kui käisid golfiklubides esinemas ja kõik. McCormack tahtis Palmerit, sest Palmer oli karismaatiline ja riskeeriva mängustiiliga. Palmer lubas McCormacki oma agendiks võtta ainult siis, kui ta on McCormacki ainuke klient. McCormack oli valmis riskima.

Konstantin Kuningas

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga