PUHKA PEALINNAS! Kalev Spa: ideaalne perepuhkuseks nii suurtele kui ka väikestele

Nähes Neeme Raua intervjuud saates “Tallinna kodanikud” Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimehe härra Ain Käpaga, otsustas ajakiri Golf toimetus hotellidele appi minna. On ju Tallinnas palju imelisi hotelle, mille seast leiab igaüks midagi. Puhka sinagi, hea golfimängija, Tallinnas – toetad sellega turismisektorit ja saad praegu taskukohase hinnaga nautida Tallinna parimaid hotelle. Ajakirja Golf talvenumbrist leiab valiku erinevatest Tallinna hotellidest, kus oma talvepuhkus veeta ning külastame iganädalaselt mõnd Tallinna hotelli, et jagada oma kogemust teiegagi.

Auväärse ajalooga ujula uues kuues

Seekord külastasin Kalev Spa hotelli. Kusjuures Kalevi ujula on avatud juba 1965. aastast, seega teab seda kohta ilmselt iga tallinlane. Kuna mu nooremal õel oli parasjagu 16. sünnipäev ning koroona tõttu tavapärast pidu korraldada ei saanud, otsustasime sedapuhku, et külastame lähemas pereringis hoopis spaad, mis oli väga hea otsus, sest tegevust leidsid endale nii nooremad kui ka pisut vanemad.

Foto: Kalev Spa

Kalev Spa on mulle ammusest ajast tuttav ning olen seal tihtipeale käinud ujumas, sest see on minu teada ainus koht Tallinnas, kus on 50-meetrine 8 ujumisrajaga bassein, kus saab rahulikult oma tempos ujuda, sest ruumi jagub kõigile – ma olen pigem rahulik supleja ja mujal kipun tõsistele ujujatele jalgu jääma. Pärast 2019. aastal toimunud remonti ma seal käinud ei ole, aga rõõm oli näha, et spaaosa oli saanud mitmeid uuendusi, sealhulgas lõõgastav Sauna-Oaas täiskasvanutele.

Õnneks saime spaa külastatud enne piirangute algust, et nautida kõiki teenuseid. Praegu küll spaaosa ning hommikusöögi Rootsi lauda külastada ei saa, ent unine vanalinn ja hommikusöök pehmes hotellivoodis on ka väärtus omaette. Võimalik on ette broneerida iluteenuseid ja hoolitsusi, mille jaoks ehk veekeskust külastades aega ei jääkski.

Kalev Spa hotellis peatusime me esimest korda ning ei osanud oodatagi, et tegu on tegelikult väga luksusliku hotelliga – 2020. aasta alguses omistati sellele 4 tärni. Superior toad, kus me peatusime, on ehitatud 2019. aastal ning on meeldivalt avarad, mida tagavad maast-laeni aknad ning meie puhul vaade Kanuti pargile.

Eriti pean ma kiitma kontinentaalvoodit – hotellide voodites on teadagi midagi erilist, mis muudab need eriti pehmeteks, ent Kalevi kontinentaalvoodi ületas kõik ootused ja ma magasin üle aastate lausa nii sügavalt, et ei kuulnud hommikul äratuskellagi.

Foto: Kalev Spa

Hommikusöök üllatas mitmekesiste valikutega

Kaks korda külastasime ka restorani Allee – kord lõuna- ja kord hommikusöögiks. Hubane ja peene ilmega restoran oli taskukohaste hindade ja meeldiva teenindusega. Ehkki veganmenüü, mis minu õele meele järele on, oli esmapilgul pisut piiratud, uuris teenindaja köögist järele, milliseid toite veel oleks võimalik taimse alternatiivina valmistada ning valik laienes märgatavalt. Täiskasvanud said aga puhkuse alguse puhul nautida kokteile, mille valik võttis silme eest kirjuks.

Hommikul muutus aga Allee hommikusöögirestoraniks, kust leidis väga põnevaid valikuid. Kui pere vanemad liikmed eelistasid klassikat nagu munapuder, peekon ja kalavalik, siis pere noortematele meeldisid iseäranis kananagitsad, mis on küll üllatav hommikusöögivalik, aga laste jaoks täielik hitt.

Veekeskuses saab nautida lõbusaid torusid, aga ka lõõgastavat vaikust saunades

Kalev Spa on põhjusega üks Põhja-Eesti suurimaid veekeskuseid. Kui õhtuks olid alguses plaanid taas Alleesse õhtustama minna, siis pärast veekeskust olid kõik nii väsinud, et pugesime hoopis suurest LCD telerist filmi vaatama ja snäkke sööma. Hea oli ka see, et toas oli teekeetmisvõimalus, mis aknatagust talve ja jahedat tuult arvestades on päris mõnus.

Noortematele on kahtlemata meelepärased neli toru, kust lasti alla mitmeid kordi. Aga tähelepanuta ei jäänud ka ringvoolubassein, kus oli lõbus üksteist taga ajada.

Foto: Kalev Spa

Täiskasvanutele on aga loodud eraldi Sauna-Oaas, kuhu lapsed lubatud ei ole ja kus saab tõeliselt lõõgastuda. Eriliseks muutis selle troopiline oaas, millesarnast ma veel kuskil kohanud ei ole. Ruumis on loodud lopsakas vihmametsa atmosfäär, mis koos loodusehelide ja sooja vihmaga mõjuvad justkui oleksid džunglis. Muidugi ei puudu ka tavapärased saunad, kust leiab oma maitsele midagi iga saunasõber.

Teisel korrusel on aga lõõgastusala, kus saab tellida jooke ja snäkke ning vaadata veekeskuses lustivaid inimesi.

Kalev Spa asub mugavalt vanalinnas, kuid kuna hotellis oli nii palju tegevusi, seekord vanalinna sammudega mõõtma ei jõudnudki, ent kindel on see, et kõik lahkusid lõunal hotellist puhanuna ja rõõmsate nägudega.

Aitäh, et lugesid! Mina olen ajakiri Golf toimetaja Merje Miller. Võid mulle kirjutada: merje@ajakirigolf.ee

Foto: Karen Härms

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga