20. aprillil raadiojaama Radio Mania saates käinud Otepää Golfikeskuse tegevjuht Kristi Laur andis eetrivestluses ülevaate Lõuna-Eesti küngaste vahel tegutseva golfiväljaku tööst, alustades sellest, et ta ise reisib palju Eestis ringi, eriti Tartu ja Tallinna mail, kohtumaks klientidega, kellega korraldatakse golfiga seotud sündmusi. Otepää Golfikeskus asutati 2004. aastal, järgmisel aastal avati harjutusväljak, 2006. aastal esimesed 9 rada ning veel aasta edasi, 2007. aastal 18 rajaga väljak ja klubihoone.
Golf puhkuse osana
Kristi Laur nendib, et ollakse puhkekeskus, mis tähendab, et pooled kliendid polegi golfarid — Otepääl on võimalik veeta nädalavahetust nii, et golf on puhkuse üks osa. Ennekõike saab tulija ära teha algaja kursuse, kuhu tulles pole peale tavapäraste asjade ja ilmastikukindla riietuse vaja midagi kaasa võtta. Kui golfarid lähevad iga ilmaga rajale, siis alustajale soovitab Kristi valida ilusa ilmaga päev. “Golfi õppimiseks pole jahe ilm hea, see tekitab kehas kangust, aga kui juba mängid, siis pole vahet, riideid ei pea seljas palju olema, peaasi, et need oleksid tuule- ja vihmakindlad,” seletab ta. Kursuste ajakava leiab kodulehelt ning ka ettevõtted saavad seal oma töötajatele või partneritele kursusi korraldada, kui soovijaid on vähemalt kaheksa.
Soodustused ja tasuta golfipäev
Kuna Radio Mania saates on juttu CashBack-süsteemist, siis rõhutab Kristi Laur, et ka nende kliendikaardiga saab mitmel pool Eestis ja ka Soomes kaardi ettenäitamisel allahindlust ning nende turundusjuht paneb peagi veebilehele välja ka need partnerettevõtted, kelle juures soodustusi saab. Järgmise teemaga räägib golfikeskuse tegevjuht sellest, et Eesti golfiväljakutel on tulemas Avatud Väljakute Päev, mis tähendab, et sinna võivad tulla kõik, kellele golfimäng kunagi mõtetesse on tulnud. Kõik saavad sel päeval golfiga tutvuda täiesti tasuta. Esimene taoline päev on juba 7. mail, järgmine 4. juulil ja kolmas 30. juulil.
Mullu käis Otepääl korraldatud Avatud Väljakute päeval üle 130 inimese.
Kohapeal on olemas golfisimulaator, mis analüüsib lööke
Mullu käis Otepääl korraldatud Avatud Väljakute päeval üle 130 inimese. Kristi Laur ütleb, et kohale tasub tulla ka halva ilmaga, sest siis saab tutvuda golfikeskusega, kus on omad riietusruumid, saun, kaminatuba ja seminariruumid, golfiõpe aga viiakse sellisel juhul läbi kiirtutvustava demona. “Meil on olemas golfisimulaator, mis analüüsib lööke — lööd päris golfipalli päris kepiga vastu ekraani ja simulaator toob välja statistika. See on hea näiteks ka treeninguks,” räägib Kristi Laur.
Otepää omapära on ka see, et sinna jäävad golfimängijad tavaliselt ka pärast golfimängu vaba aega veetma, sest pole mõtet kohe lahkuda, nagu seda saaks teha Tallinna-lähedastel väljakutel, kuhu kutsud kellegi järgi.
“Meil on olemas golfisimulaator, mis analüüsib lööke — lööd päris golfipalli päris kepiga vastu ekraani ja simulaator toob välja statistika. See on hea näiteks ka treeninguks,” räägib Kristi Laur.
Golfihooaeg on hakanud pikenema
Hooaeg algab Otepääl tavaliselt 10. aprilli paiku ja kestab oktoobri lõpuni, kuid tegevjuhi sõnul on hooajad hakanud pikenema, kuigi mullu lõpetati juba oktoobri algul. Lumega ei mängita, miinuskraadidega murule ei lasta, selleks peab ilm olema plussis. Mõnedel väljakutel on peetud ka jõulu- ja aastavahetuse turniire, selleks on vaja vaid sooja riietust ja lumeta väljakut, liikudes ei hakka külm ja aeg lendab ruttu.
Ise golfi õppida on riskantne
Juba kogenud golfarina ütleb Kristi, et ise golfi õppida on riskantne, sest algaja ei saa ebaõnnestumise korral aru, kas võttis vale kepi või tegi ise midagi valesti. Võib juhtuda, et ühel hetkel hakkavad pallid küll lendama, aga kaob mingi muu oskus, näiteks puttamine hakkab valesti minema. “Iga golfar mängib iga päev teistmoodi,” kinnitab ta. “Golf on eneseületamine, seal ei saa närvi minna, algul naudid lihtsalt seltskonda ja kui pall hakkab lendama, saad ka adrenallini kätte. Kursused tasub igal juhul läbi teha, need annavad energiat.”
“Golf on eneseületamine, seal ei saa närvi minna, algul naudid lihtsalt seltskonda ja kui pall hakkab lendama, saad ka adrenallini kätte. Kursused tasub igal juhul läbi teha, need annavad energiat.”
Mootorratturid, kes ei pelga golfi
Üks seltskond, keda Kristi hea sõnaga meenutab, on mootorratturid, kes üle-eelmisel aastal tegid Lõuna-Eestis oma roadshow, ning selle käigus käis Otepäält läbi üle 400 ratturi, kes proovisid mängu järele, vaatasid pealt või nautisid golfikeskuse võimalusi, enamik neist sai ka golfikepi kätte võetud.
Tegevjuhi sõnul planeeritakse üritused juba aasta aega ette, kuupäevad on paigas ja paljud golfarid naudivadki just juba traditsiooniks saanud üritusi, mida Otepää Golfikeskuse kalendris on 20, mõni juba 9-10-aastase minevikuga. Meeskond tegeleb ka uute kontseptsioonidega, kuid graafiku tiheduse tõttu on midagi raske lisada. Vahel jäetakse mõni võistlus välja ja lisatakse uus. Otepääl võistlevad ka firmad, kuid ärigolfi traditsiooni otseselt veel pole. Küll aga on olemas suletud härrasmeeste klubi võistlus, mis on ainult meestele ja kus lisaks päevasele programmile on ka toitlustus, galaüritus, konjaki, viski ja sigarettide degusteerimine ning palju muud eksklusiivset.
Eestis saavad kuni 12-aastased lapsed üldjuhul tasuta mängida
Kristi Laur ütleb, et Eesti golfikeskustes on hinnad isegi Eesti kohta madalad, arvestades, kui paljut hinna sees pakutakse. Ta tuletab ka meelde, et Eestis saavad kuni 12-aastased lapsed üldjuhul tasuta mängida, soovitatavalt koos täiskasvanutega, sellega võib kaasneda vaid mingi väike korralduslik summa. Lisaks annab tegevjuht soovituse külastada Tartu Lõunakeskust, kus avatakse peagi ka Golf X Studio Tartu stuudio.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.