Niitvälja meesamatööride karikas läks Ilari Saulole

28.-30. juunini toimus Niitvälja Golfis Baltimaade vanim, arvult juba 27. golfivõistlus Niitvälja Karikas. Osales 126 võistlejat seitsmest riigist ja auhinnafondiks oli 5000 eurot, teatas Niitvälja Golfiklubi.

Amatööride meesteklassis läks viimasel päeval väga pingeliseks. Kui esikohta hoidis kõik kolm päeva kindlalt Ilari Saulo (Keimola Golf), siis teise ja kolmanda koha vahel käis tihe võistlus. Suurepärast mängu tegid viimasel päeval Eesti golfikoondise noormehed Mattias Varjun (Niitvälja Golfiklubi), Joonas Juan Turba (EGCC) ja Timo Raukas (Niitvälja Golfiklubi), kes kõik tõusid paari koha võrra. Enne viimast rada oli Mattias Varjun (Niitvälja Golfiklubi) hoidmas teist kohta, aga kahjuks pidi leppima selle kaotusega tänu Tyko Tuohimaa (Pickala Golf) viimasel rajal tehtud birdie’le. Lõpptulemusena mängis Ilari Saulo 2 lööki alla par’i (kokku 214 lööki), tema järel teisel kohal Tyko Tuohimaa (+2 ehk 218 lööki) ja kolmas Mattias Varjun (+3 ehk 219 lööki).

Meesseenioride klassis võitis kindla esikoha Marko Palm (Niitvälja Golfiklubi) tulemusega +27 ehk 243 lööki. Kui päeva alustas teiselt kohalt Raivo Velsberg (Niitvälja Golfiklubi), siis lõpptulemusena kukkus ta konkurendi Juhani Fälti eagle’i tõttu kolmandaks. Lõppseisuks jäi Fältil +36 ehk 252 lööki, Velsbergil +37 ehk 253 lööki.

Naisamatööride klassis jagus samuti pinget. Kui päeva alustas esikohalt Annika Koitmaa (Niitvälja Golfiklubi), siis poole mängu pealt möödusid temast par’i mänginud Mariliis Palm (EGCC) ja 9. rajal eagle’i teinud Anete Liis Adul (EGCC). Peale kolmandat võistlusringi jagasid Adul ja Palm esimest-teist kohta (+21 lööki ehk 237 lööki) ning võitja selgitamiseks tuli mängida lisarada. Kohamängu võitis Anete Liis Adul, teine koht Mariliis Palmile. Annika Koitmaa lõpptulemus oli +24 ehk 240 lööki ja kolmas koht.

Päeva viimane, kõige pikem heitlus toimus profiklassis, kui Mark Suursalu (Niitvälja Golfiklubi) ja Egert Põldma (Rae Golfiklubi) jahtisid 4000 euro suurust peavõitu. Võitja selgitamiseks oli vaja mängida viis lisarada. Suursalu on esimene, kes võitnud amatööride (2005) ja proffide arvestuses. Egert Põldmale jäi väärikas teine koht auhinnarahaga 1000 eurot. Nii Suursalu kui ka Põldma mängisid kolme päevaga välja tulemuse +4 ehk 220 lööki. Sander Aadusaar (Niitvälja Golfiklubist) pidi kahjuks auhinnarahavõitlusest taanduma ja leppima kolmanda kohaga. Tema tulemuseks jäi +5 ehk 221 lööki. Neljas koht läks Eetu Isometsäle (+17 ehk 233 lööki).

Fotod: Mats Soomre

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga