Milline on EGCC Annika väljaku ajakava?

EGCC on aastaks 2021 planeerinud praeguse 9-rajalise Stone Course’i asemel avada 18-rajalise ANNIKA® Course’i. Lisaks uuele väljakule on plaanis ka klubihoone kõrvale rajada kaks hoonet, vasakule hotell ning klubihoonest paremale spaa.

AS EGCC ostis 2014. aastal kokku 48,5 hektarit lisamaad uue väljaku rajamiseks, kokku omavad aktsionärid nüüd 150 hektarit maad, klubihoonet, hooldushoonet, kahte golfiväljakut, hooldusmasinaid ja palju muud. AS EGCC bilansimaht on 2015. aasta lõpu seisuga 6,5 miljonit eurot, millest pikaajalisi kohustusi on 1,3 miljonit ja omakapital 4,8 miljonit eurot. Akumuleeritult jõudis EGCC 2014. aasta lõpuga ka nulli, olles viimaste aastate kasumitega katnud ära algusaastate kahjumid.

See kõik on andnud klubile julgust vaadata pikaajalisemalt tulevikku ning alustada EGCC II etapi arendustega. Lisaks maaostule 2014. aastal ja uue detalplaneeringu kinnitamisele 2015. aasta kevadel on sõlmitud uue väljaku projekteerimiseks leping maailmas väga hinnatud golfiväljakute projekteerimisettevõttega European Golf Design (EGD) ning läbi aegade parima naisgolfimängijaga maailmas Annika Sörenstam’iga. Projekteerimine käib aktiivselt,

2016. aasta suveks oli suures osas projekt ka valmis ning Annika ja EGD-ga kooskõlastatud. Kõik huvilised saavad väljaku plaaniga tutvuda EGCC klubihoones teise korruse vitriinis. 2017. aastal toimub aktiivne investorite kaasamine projekti kokku mahus 13 miljonit eurot. Golfiväljaku ehituse ja projekteerimise eelarve on 7 miljonit eurot ning lisaks hotelli ja spaa eelarve 5 miljonit. Eesmärk on kinnitada golfiväljaku projekt, saada ehitusluba ning lüüa lõplikult käed uue investoriga, kes golfiväljakusse panustab.

Hetkel on ajakava suures plaanis selline: 2017. aasta sügis-talv — investori kaasamine; 2018. aasta hilissügisel — uue väljaku ehitustööde algus; 2019. aastal — ehitustööd ja külvamine; 2020. aasta — hotelli ja spaa ehitustööd; 2020. aasta on uue väljaku muru kasvuperiood ning 2021. aasta suvi — ANNIKA Course avamine, hotelli ja spaa avamine.

2015. aasta aasta detsembris lõpetati ka arheoloogilised uuringud uutel maadel ning kooskõlastus golfiväljaku ehitamiseks on ka muinsuskaitsega. EGCC eesmärk on kindlasti aastal 2018 hoida lahti Stone Course, et klubiliikmetel ja ka alustavatel mängijatel oleks lisaks Sea Course’ile alternatiiv nautida viimane aasta ka Stone Course’i võimalusi.

Praegused Stone Course’i 7, 8 ja 9 rada lähevad tulevikus kinni, selle asemel tekivad pikemad harjutusväljakud ning soov on rajada ka väiksem PAR3 väljak, kus golfiga saab lihtsamalt tutvust teha ning lapsed ja pered saavad nautida pingevabamalt golfi. ANNIKA väljak tuleb täismõõtmetes üle 6400 meetri pikkune võistlusväljak, mis saab olema absoluutselt teistsugune praegusest Sea Course’ist, mis on valitud neljal korral järjest kontinentaal-Euroopa TOP100 väljaku hulka. Annika Sörenstami enda armastus on links-golf ning ta soovib oma elu esimese Euroopa väljaku teha loomulikult parima, mida tal lisaks endale oleks huvitav mängida ka peredel ja lastel.

Inglisekeelsest Golfing World video’st saab kuulata Annika Sörenstami mõtteid Jõelähtme projektist 2015. aasta makuust, kui Annika külastas Estonian Golf & Country Club’i!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga