MIKS GOLF? Küsimustele vastab Kristo Kokk

Niitvälja golfi klubi liige Kristo Kokk on kunagine korvpallur, kes on tänapäevaks taandunud põhimõttest visata ainult liikuvat palli – spordis saadud vigastused on pannud teda hindama ka seisva palli löömist. Golfist on nüüdseks saanud tema lemmikala, pallid lendavad juba õiges suunas ja kepidki on terveks jäänud. Golfis hindab Kristo väga selle mängu aristokraatlikkust, aga ka ajaveetmist oma naise seltsis.

Riigid, kus olete golfi mänginud:

Eesti.

Kui kaua olete golfi mänginud?

Aasta. Alustasime abikaasaga üle-eelmise aasta (2016) mais Niitvälja alustajapaketi raames (Roheline Rada).

Kuidas Te golfi juurde jõudsite?

Sõprade kaudu, kes on mänginud juba pikemalt. Huvi golfi vastu on juba varem endast märku andnud, aga reaalsete treeninguteni ja päris „stardini“ jõudmine võttis aega.

Milline on Teie jaoks ideaalne golfipäev?

Ilus ilm, hea rada (Niitvälja, Pärnu Bay või Valgeranna – nendel radadel oleme ka mängimas käinud, teised on veel avastamata), hea seltskond (abikaasa või sõber). Pallid lendavad sinna, kuhu ma olen mõelnud neid lüüa, enam-vähem.

Kui mitmel Eesti golfiväljakul olete mänginud, milline neist on lemmik?

Kolmel: Niitväljal, Valgerannal ja Pärnu Bayl. Esialgu on lemmik ikkagi koduklubi ehk Niitvälja.

Miks Teile golfimäng meeldib?

Olen suurema osa oma teadlikust elust mänginud korvpalli ja olnud pisut ülbe mõtteviisiga, et seni, kuni liikuvale pallile veel pihta saan, seisvat lööma ei hakka, aga 33-aastaselt vahetatud puusaliiges ja lõigatud põlv teevad oma. Ma isegi ei tea, kas kõigepealt köitis mind golfis selle ajalooline pool ehk etikett, viisakas suhtumine kõikidesse mängijatesse klubis, mängu n-ö aristokraatlikum pool või esimesed õnnestunud löögid range’il. Nüüdseks tahaks tuua mängu juurde ka oma lapsed, et mingi hetk koos perega päeva nautida. Sellest, miks golf hea on, võiks pikalt rääkida, aga seda saab lugeda ka mujalt. Igatahes kõikidel kahtlejatel soovitan ära proovida ja olla avatud! See on lahe!

Millist varustust kasutate?

Titleist.

Kas avalöögil driver või raud?

Driver, olen loomult ikka pommitaja.

Parim tulemus.

Mitte ühtegi kadunud ega kõverat golfikeppi.

Kristo Koka koduklubi on Niitvälja Golfiklubi.

Foto: Marit Kuusk

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga