Haapsalu Joogafestival ootab joogahuvilisi golfareid

Foto: Kristel Aija

Foto: Kristel Aija

Kuigi võib tunduda, et joogal ja meditatsioonil ei saa golfiga midagi ühist olla, on asjatundjad tõestanud vastupidist — joogaga tegelemine õpetab inimestele, kuidas paremini keskenduda, olla hetkes ja tuua meeltesse rahu. Golfimängus aga on kõik see ülitähtis, sest löögi edukaks sooritamiseks peabki keskenduma ja kõik mänguvälise endast välja lülitama. Näiteks Niitvälja Golfiklubi korraldabki teadlikult pilatese ja jooga tunde ning huvi nende vastu on suur. Miks siis ei võiks üks tõeline golfar leida suvel üheks nädalavahetuseks aega, et pühenduda jooga avastamisele?

Juulikuus võõrustab Haapsalu Piiskopilinnus juba kuuendat korda oma hoovis joogahuvilisi. See tähendab aga seda, et on aeg mõtted suve lainele seada ja hakata valmistuma joogafestivaliks, mis toimub 22.-23. juulil. Seda pole sugugi liiga vara teha, sest vaid loetud päevade jooksul vana-aastas saab festivalipassi soetada soodushinnaga — praegu maksab kahepäevapilet 35, 1. jaanuarist 2017 aga 45 eurot (kohapeal 69), VIP festivalipilet vastavalt
59 ja 79 eurot.

Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt, järele saab proovida üle 10 joogastiili ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades. Festivalile on oodatud nii algajad kui ka aastaid joogat praktiseerunud huvilised. Ka pere pisemad on festivalile teretulnud, kuna on olemas eraldi lasteprogramm, kus lisaks lastejoogale jõutakse läbi jutustuste ja mängude ka tujude ja tunneteni, õppitakse neid mõistma ja nendega toime tulema.

Pealava programmis on jooga, muusika ja tants. Loengud toimuvad Kultuurikeskuse suures mugavate toolidega Tarkusesaalis. Loengud sobivad kõikide tasemete joogatajatele ning osa neist on inglisekeelsed ja eestikeelse tõlkega. Loengud sisaldavad tavaliselt ka harjutusi või meditatsioone, mida saab järele proovida.

Peaesineja on imekauni tämbri ja tunnetusega muusik Sudha Londonist. Oma loomingus põimib ta loitse idamaadest, sufidelt, Tiibeti ja India traditsioonist kui ka Aafrikast, Havailt, põlisameerikast ja mujaltki. Muusika kuulajad lummatakse kaasa lauludesse, palvetesse, vaikusesse. Kohal on ka särav Hatha jooga ja meditatsiooniõpetaja Daniel Strausser Taist, kes on varasemalt olnud festivali peaesinejana ja paljude lemmikuks osutunud.

Erilisi tantratöötubasid viib läbi kogenud tantraõpetaja Shanti Limnell oma kaasaga Soomest. Kavas on ka eelmisel aastal väga populaarseks saanud lõbus keha ja meele treening naerujooga. Eriline ööprogramm on sel korral esimest korda Haapsalu vanakinos – võimalus puhata kogu öö live muusika tervendavate helide saatel. Põnevad etnorütmid ja alkoholivaba tantsupidu kestavad südaööni Haapsalu linnusehoovis.

Kavas on ka juba lahutamatuks festivali osaks saanud bazaar, mis toimub nii Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis kui kõrval asuvas kultuurikeskuses. Bazaarilt on võimalik avastada imelisi vürtse, eksootilist käsitööd, treeningvarustust, viirukeid, looduskosmeetikat, erialast kirjandust ehk kõike, mida üks enda tervisest hooliv inimene otsida võiks. Joogafestivali korraldajad on kindlad, et jooga ei ole ainult harjutused matil, vaid see on elustiil, mille lahutamatuks osaks on puhas mõte, puhas tegu ja puhas toit. Bazaaril pakutakse vaid parimat taimetoitu, mis viib keele alla nii puhta maitse kui vürtsikate idamaa roogade austajail.

Festivali programmiga saab tutvuda SIIN ja piletiinfoga SIIN.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga