GOLFI VÕIMALIKKUSEST TALVEL! Valgeranna Golfiklubi tõi golfarid uue aasta esimesel hommikul väljakule

valgeranna41. jaanuari hommikul, kui enamus Eesti rahvast alles puhkas aastavahetuse tähistamisest, algas White Beach Golf`is aasta esimene golfivõistlus, mis tõenäoliselt oli ka kogu Eesti 2016. spordiaasta esimene ametlik spordivõistlus.

Võistlustele “Aasta Avalöök” startis 41 golfarit, esindatud olid mängijad Valgeranna, Otepää, Suuresta, Saaremaa ja Niitvälja golfiklubidest. Võistluse eel oli taevas küll pilves ja silmapiiril oli näha tumedaid lumepilvi, kuid õnneks hoidis ilmataat võistlejaid ja golfiväljaku kohal paistis kogu päeva päike. Võistlus toimus suvegriinidel ning mängiti 18 rada ehk siis täismahulist golfivõistlust.

valgeranna

Võistluse väljakuulutamise ajal oli Valgerannas suviselt soe — 8…10 kraadi sooja, ning samasugust ilma lubasid kõik targad ka aastavahetuseks. Loodusel olid aga omad plaanid, ja 5 päeva enne aastavahetust saabus ka Valgeranda talv.

valgeranna3

Õnneks seekord osalisel kujul — temperatuur langes küll 7 külmakraadini, kuid lund tuli vaid ühel ööl. See võimaldas greenkeeperitel  saada aastavahetuseks väljak talvisesse võistluskorda. Greenid ja fairway`d olid lumevabad, rough`is mängides olid aga suureks abiks värvilised golfipallid.

Kuna White Beach Golf`is on veealasid ligi 25% väljakust, siis tõenäosus pall sinna lüüa on väga suur. Nii juhtus paljudel ka sel korral. Erinevalt suvest otsustasid paljud võistlejad aga minna tiikide jääle ja palli sealt edasi lüüa — ikka selleks, et pääseda trahvist. Mõnedel see õnnestus, mõned aga said lisaks trahvile ka märjad püksid. Üks võistleja oli kahjuks sunnitud ka võistluse katkestama, kuna saadud veekahjustused osutusid liiga suureks, et edasi mängida.

valgeranna5

Võistluse lõppedes ootas klubimajas kõiki saun ja kaetud laud. Kõigil jätkus juttu pikemaks ja reipamad võtsid mõõtu ka tantsupõrandal. Kõik osalejad olid ühel meelel — oli väga tore üritus!

valgeranna7

valgeranna6

Esimest korda korraldas White Beach Golf Aasta Avalöögi võistluse 1. jaanuaril 2014. Eelmisel aastal takistas võistluse läbiviimist paks lumi. Seekordne oli seega teine võistlus. “Igal juhul tahame selle võistluse teha oma traditsiooniks — oleks ainult sobivat golfiilma,” ütleb White Beach Development juhataja Vahur Tamm.

Tulemused:

Naised
1. Margit Sipelgas (Valgeranna)
2. Mari-Krõõt Fridolin (Valgeranna)

Mehed (HCP 18,1 – 54)
1.  Kaido Fridolin (Valgeranna)
2. Tiit Margus (Valgeranna)

Mehed (HCP 0-18)
1. Margus Muts (Otepää)
2. Viljar Pärnamäe (Otepää)

Ajakirja Golf tellimuse saab teha SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga