FOTOD! Noorte golfihooaeg lõppes koolialgusega

EGCC-s peeti 1. septembril Junior Touri kuuenda hooaja finaal.

Võistluskalendrisse kuulusid kuus etappi ja finaal, kuhu pääsesid iga klassi 12 parimat. Uudisena oli sellel aastal tänu koostööle sarja korraldaja Eesti Golfikooli ja Eesti Golfi Liidu vahel üheks etapiks Estonian Junior Open. Kuigi selle võistlusklassid mõnevõrra erinesid Touri omadest, sai Openilt topeltpunkte.

Klassis U12 juhtis enne finaali Karl Konrad Ranna 74 punktiga Kaspar Urh Jamniku (68) ees. Jamnik võitis finaali (22p) ja tänu sellele ka hooaja 103 punktiga. Ranna jäi finaalis 9. kohale ja kogus 79 punkti. Kolmandana lõpetas hooaja Hart Oskar Aoveer (73). Osales 20 tublit mängijat, kellest ligi pooled olid Lätist.

Rico Gregor Ross sai finaalis 4. koha (19) ja lõpetas hooaja 10. positsioonil.

“Õnnestus 5. rada, kuna kõik löögid tulid ilusti välja. Ei õnnestunud 9. rada, kuna selleks ajaks oli mul 18 punkti koos ja tahtsin langetada HCP-d nii palju kui võimalik,” räägib ta.

Tema täditütar Olivia Augustine Ross sai finaalis 10. koha (15), kuid lõpetas hooaja 9. positsioonil.

“Eriti hästi õnnestus mäng 3. rajal, kuna avalöök oli väga hea. Halvemini läks 5. rada, kuna seal ma ei keskendunud löökidele ja mõtlesin liiga palju tulemusele,” sõnas Olivia.

Olivia lemmikmängijad on vanaema Marga ja vanaisa Jüri Ross.

Rico lemmikmängija on tema isa Margus Ross, kuna ta õpetab hästi.

Klassis U15 läks Ruut Kangust finaali 103 ja Rauno Pikk 101 punktiga. Hooaja keeras enda kasuks sama napilt Pikk (114) Kangusti (113) ees. Pikk oli finaalis 6. ja Kangust 7., aga sellest piisas. Finaali võitis Ralf Johan Kivi (73), kes kokkuvõttes tuli neljandaks.

Hooaja 8. kohta jagas Sten-Erik Tarvis, kellel kõige edukamalt õnnestuski finaal, kus ta sai 4. koha (76).

Esimese poole – Stone Course’il – mängis ta paremini. 4. rajal tegi par’i. „Kõik löögid õnnestusid nagu planeeritult,“ sõnab Sten-Erik, kelle lemmikmängija on Henrik Stenson.

Teise poole – Sea Course’il – algus oli katastroof. Eriti kehvasti läks 12. rajal (Sea 3. rada): „Avalöök vasakule metsa. Sealt lõin päris hea chip’i, aga edasi järgnes häving: 50 meetrit puu-3-ga, siis duffasin kaks chip’pi ja lõpetuseks kaks putt’i.“ Kokku 4-löögisel rajal 7 lööki.

Klassis U18 juhtis Johan-Erik Põldmäe (83) Lill Kangusti (72) ees. Samas järjekorras hooaeg ka lõpetati: Põldmäe 110, Kangust 107, kuigi Kangust võitis finaali Põldmäe ees.

Klassis U21 olid eest ära Sten Erik Soo (113), Anete Liis Adul (103) ja Richard Teder (102). Sool oli ainsana mängitud kuus etappi. Finaali võitis Ken-Marten Soo (71), kes lõi neli birdie’t. Järgnesid Teder (73), Adul (75) ja Sten Erik Soo (77). Kokkuvõttes Sten Erikule sellest hooajavõiduks piisas: 132 punkti. Teder tõusis teiseks (129), Adul langes kolmandaks (126). Ken-Marten neljandana jäi juba kaugemale: 94.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga