Kuigi kevad vindus pikalt, on enamus EGCC klubiliikmeid juba leidnud tee golfiväljakule ja paljud ka Sea Course’i ära mänginud. Esimene küsimus juhataja Hanno Krossi nähes on liikmetel ikka: “Kuidas griinid elavad?”
Juhataja ütleb, et meeskond on nii klubihoones kui hooldushoones tugevam kui kunagi varem ning usk sellesse, mida tehakse, on kõikidel silmadest näha. “Otsisime kaua endale hooldusmeeskonda juhti, kes viiks meie taseme sinna, kuhu ma olen oma vaimusilmas ette kujutanud väljakut kvaliteedi mõistes ning näen, et Krisi (Head Greenkeeper Krzysztof Misiaczyński — toim.) juhtimisel on meil viimasel aastal kõik selleks olemas, et pakkuda uuesti head kvaliteeti,” kinnitab Hanno Kross. “Iga päev on olnud mõni võit, mida tuleb osata lihtsalt tähele panna. On see siis mõnelt liikmelt või külaliselt positiivne tagasiside või greenkeeperilt, kes vaimustunult tuleb uksest sisse ja ütleb, et ta nägi mikroskoobiga igalt poolt uut muru!”
Viimase aja võitudest on tema sõnul kõige olulisemad väljaku agronoomi Ian MacMillani võetud analüüside tulemused, kus mürkide hulk on griinidel null ning muru suhkru/energiatase (inimesega võrreldes võiks öelda, et analoogset infot annab ehk hemoglobiin veres) on 11, kusjuures maksimaalne näit murutaimel on 14 brixi, eelmisel aastal oli kogu hooaja kõrgeim näit 9. “Arvestades millises hetkes me muru kasvamise seisukohalt asume praegu, on tegemist suurepärase näiduga, mis lühidalt kokku võttes tähendab seda, et täna ei ole mitte ühtegi takistust, miks muru temperatuuri tõustes ei peaks kasvama hakkama,” arvab Hanno Kross.
Griine on väetatud sügisel ja talvel ning aprilli lõpupäevil pandi esimest korda juba graanulväetist ehk taimedel on kõik olemas, et tugevaks saada. Juhataja sõnul on tema jaoks üks hämmastavamaid folkloorivaldkonda kuuluvaid väljaütlemisi on olnud see, et “EGCC-s ju väetist ei panda!”.
“Ma ei oska öelda, kas see on tulnud meie kommunikatsioonist, kus oleme öelnud, et me ei kasuta mürke (ja sellest tulenevalt on jäänud mulje, et me ei panegi midagi), mis on kahjulikud nii inimesele, loomadele kui taimedele, kuid me oleme viimasel viiel aastal kolmekordistanud EGCC hooldusmeeskonna kulusid ning näiteks väetisi paneme 2 korda rohkem kui neli aastat tagasi. Ja see ei ole turunduslik nipp, vaid algtase oli juba selline, mis on kõikide Eesti parimate väljakutega samal tasemel või isegi rohkem,” selgitab Hanno Kross. “Kuna olen tutvunud selle kaheksa aasta jooksul, kui EGCC-d olen juhtinud, väga paljude väljakute juhtidega ja greenkeeperitega üle maailma, siis tihti ka küsin, palju keegi kellele maksab, mis mahus ostetakse ja mis hindadega maailmas väetisi soetatakse. Täna saan kinnitada, et EGCC tase on võrreldav maailma tippväljakutega, arvestades meie kuuekuulist kasvuperioodi. Detailse informatsiooni saan kätte ka European Touri kaudu, kus mul on võrrelda täna 24 väljaku andmeid.”
Juhataja lisab, et greenkeepingu blogist saab igaüks ise lugeda iganädalaselt uut informatsiooni otse allikast. “Selle aasta tagasiside klientidele, analüüside tulemused pinnasest kui visuaalne vaatlus kujundanud arvamuse, et olime aprilli lõpus paremas seisus, kui eelmisel aastal maikuu lõpus. Loodame parimat ja ootame looduse poolt abi koostööks!” lausub Hanno Kross.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.