Eesti jäi juunioride turniiril kolmandaks

Richard Teder ja Niilo Mäki-Petäjä

Pärnu Bays lõppes 20. septembril nelja riigi kuni 18-aastaste golfikoondiste turniir.

Eesti koondis võitis avapäeval Kanada eakaaslasi 2:1 ja asus turniiri juhtima, kuna Soome ja Rootsi mängisid 1,5:1,5 viiki. Eestlastele tõid võidupunkti foursome-matšis Kevin Christoper Jegers/Mattias Varjun, kes alistasid Kanada duo Griffin Wilson/Colby Friedrichi 6&4. Individuaalsetes matšides tõi kindla võidu ka Carl Hellat, kes alistas Connor Ackroydi 5&4. Napi kaotuse pidi vastu võtma Richard Teder, kes mängis küll 17 rada skooriga +4 tagatiidelt, kuid 2UP kaotus Will Holanile ei ole sugugi paha kokkuvõttes, teatas golfiliit.

Teisel päeval oli Eesti vastaseks Rootsi meeskond. Individuaalmängudes tõid viigipunkti nii Hellat kui ka Jegers. Foursome’is pidid Varjun ja Teder tunnistama David Lundgreni ja Elias Petterssoni paremust. Hellatil oli hea šanss Kevin Dahlbergi vastu 17. rajal juhtima minna, paraku läks birdie-putt mööda. Jegers läks 17. rajal küll juhtima, kuid 18. raja avalöök veidi ebaõnnestus ja bogey andis Elvis Emanuelssonile viigistamisvõimaluse, mida ka vastane kasutas. Kokkuvõttes allajäämine 1:2. Päeva teises lahingus võitis Soome Kanadat 2:1.

Lõpupäeval jäi Eesti 1:2 alla Soomele. Teder, kellel sünniaastaks 2004, jäi alla Niilo Mäki-Petäjäle, kelle sünniaasta 2003. Hellat võitis Saku Tuusat, kuid Jegers ja Varjun kaotasid Matias Rantalale ja Jesse Saareksile. Rootsi oli 3:0 üle Kanadast.

Kokku 1. koht Rootsile, 2. koht Soomele, 3. koht Eestile ja 4. koht Kanadale.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga