6. novembril toimus Eestis Golfi Liidus koosolek, millel osalesid peasekretär Indrek Hirvlaan, kommunikatsiooniassistent Marit Talunik, saavutusspordi toimkonna liikmed Priit Põldoja (EGCC), Andres Esko (OGK), Kristo Tullus (Golf X Rae), Raivo Rimm (Niitvälja) ja Benno Maaring (HCP ja Reeglite Komitee liige, EGL võistlusjuhendite eest vastutaja).
Arutati järgmise aasta EGL-i võistlustega seonduvaid küsimusi 2017. aasta jooksul tekkinud küsimuste valguses. Saavutusspordi toimkond andis omapoolsed soovitused järgmistele teemadele.
Kas lubada mitte-amatööri staatusega mängijatel osaleda EGL egiidi all toimuvatel võistlustel?
Soovitus: lubada võistlustele ka mitte-amatööri staatusega mängijad tingimusel, et nad on mõne klubi liikmed ning tasuvad EGL-ile litsentsitasu. Nende puhul mitte kohaldada aktiivse HCP nõuet.
Kas lubada tiitlivõistlustele osalema võistlejaid väljaspool arvestust ja millist staatust nad sellistel võistlustel omaksid?
Soovitus: mitte lubada tiitlivõistlustele osalema mängijaid, kelle profiil ei vasta mingitel tingimustel tiitlivõistluse nõuetele isegi siis, kui maksimaalne osalejate arv ei ole täis.
Kas EMV löögimäng tuleks läbi viia väljaku kõige kaugematelt tiidelt või kasutada võimalusel ka lühemaid tiisid (näiteks 2017 Valgerannas)?
Soovitus: võimalusel kasutada lühemaid tiisid, aga väljaku miinimumpikkus meestele peaks olema vähemalt 6000 ja naistele 5200 meetrit.
EGL egiidi all toimuvate tiitlivõistlustel klassi avamiseks vajalik minimaalne võistlejate arv.
Soovitus: seni kehtestatud kuus võistlejat võiks olla ka edaspidi minimaalne võistlejate arv, et avada võistlusklass.
Tiitlivõistlustel autasustatavate kohtade arv. Kas võitja ja runner-up või esikolmik?
Soovitus: kuna enamikel tiitlivõistlustel antakse välja medalid (kuld, hõbe, pronks), siis jääda ka edaspidi selle juurde, et autasustatakse esikolmikut.
Võistlusjuhendites oli detailselt välja toodud, kuidas selgitada võistluse võitja juhul, kui sama tulemust jagavad kaks või enam mängijat. Paljudes juhendites ei olnud aga selgelt aru saada, kuidas selgitatakse välja 2. ja 3. koht juhul, kui võrdse tulemuse on välja mänginud kaks või enam võistlejat.
Soovitus: nende kohtade selgitamiseks play-offi mitte korraldada, vaid lähtuda viimaste radade tulemustest (ehk viimased 36, 18, 9, 6, 3 ja 1 rada). Samal põhimõttel selgitada välja ka ülejäänud kohad (v.a. esikoht).
Võistluse Estonian Junior Open probleemiks on olnud suure võistluklasside arvu (8 klassi) juures klasside täituvus.
Soovitus: vähendada klasside arvu ja jätta alles 6 klassi (U14, U16 ja U18 nii poistele kui tüdrukutele).
Klubidevahelised meistrivõistlused – kas muuta olemasolevat formaati ja tuua klasse juurde?
Soovitus: võistlus võiks olla klubide suur kokkutulek paljude võistlusklassidega. Aastaks 2018 võiks esialgu juurde tuua ainult mid-amatööride klassi nii meestele kui naistele. Juunioride klassi juurde toomist kaaluda edaspidi.
Rajamängude korraldamine, eeskätt tabeli koostamine.
Soovitus: korraldada põhiklassi ja seenioride klassi rajamängud samal nädalavahetusel, sarnaselt käesolevale aastale. Tuleks asetada ainult 25% võistlejatest. Anda komiteele õigus seda numbrit vajadusel suurendada, aga mitte üle 50%. Kui on alla kaheksa osaleja, siis kasutada 8-list tabelit. Kui on alla 16-ne osaleja, siis 16-list tabelit. Kui on kasvõi üks võistleja üle 16, siis minna juba 32-lise tabeli peale. Põhiklassis on asetuse aluseks WAGR punktid, seenioride klassis HCP tabel koostamise hetkel.
Seenior Open. Seenioride toimkond on teinud ettepaneku pidada edaspidi seenioride löögimängu meistrivõistlusi avatuna ka teiste riikide mängijatele (Open). Selle raames anda välja meistrimedalid siiski ainult EV kodanikele.
Soovitus: kiita heaks seenioride toimkonna ettepanek.
Pidada Mid-amatööride meistrivõistlused Openina?
Soovitus: edaspidi pidada mid-amatööride meistrivõistlused avatuna (Open).
Millised võistlused peaksid toimuma EGL egiidi all?
Soovitus: Estonian Amateur Open, Estonian Junior Open, EMV löögimängus, klubidevahelised meistrivõistlused, rajamängu EMV, seenioride löögimängu meistrivõistlused, seenioride rajamängu meistrivõistlused, Mid-Am EMV. Ülejäänud võistlustele, kus soovitakse kasutada Eesti meistrivõistluste nime, väljastatakse tasuline litsents, mille põhimõtted paneb võimalikult kiiresti paika EGL kõigile taotlejatele võrdsetel alustel. Sellistel tingimustel anda heakskiit Fourball’i, talviste HCP löögimängude, pikima draivi ning Speed Golfi taolistele ettevõtmistele.
Eesti Golfi Liidule on esitatud taotlus talviste Eesti löögimängu meistrivõistluste korraldamiseks väljaspool EV territooriumi.
Soovitus: taotlus rahuldada juhul, kui võistlus toimub HCP võistlusena (löögimäng või punktimäng), et mitte tõmmata paralleele suviste Eesti löögimängu meistrivõistlustega. Võistlus peab taotlema EGL-lt tasulist litsentsi.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.