Sügis on juba käes, kuid golfihooaeg pole veel kaugeltki lõppenud. Küll aga viskab ilmataat golfiväljakutel juba oma vimkasid ning et naismängijate ilu ka jahedamate ilmadega ei tuhmuks, pakub T&M Iluhooldus golfitaridele välja terve rea soovitusi, mis peaksid aitama neid ka pärast kõikide radade läbimist endiselt naiselikud ja hoolitsetud välja näha. Ennekõike aga annab nende soovituste järgimine hea enesetunde ja stabiilse tervise.
Nõuanded juuksehoolduseks
Sügishooajal ja ka hiljem, külmemate ilmadega, oleks soovitav kasutada erinevaid juuksemaske. Neid võiks küll kasutada igal aastaajal, kuid pärast sooja suve tuleks juukseid kindlasti millegi niisutava ja taastavaga turgutada. Kui saabuvad esimesed külmalained, ei tohiks õue minna niiskete juustega, eriti kui temperatuur on alla nulli, sest miinuskraadide juures juus jäätub ning see paisutab juuksekarva, mille tulemusel see muutub hapraks ning võib lõheneda ja murduda. Kindlasti tuleks kanda mütsi või vähemalt kapuutsi. Samuti tuleks kasutada juukseotsaseerumit või -õli, mis on oluline just kuivemate juuksetüüpide puhul (eriti kergelt laines/lokkis juukse puhul). Soovitus: ärge sirgendage juukseid liiga tihti, sest see kuivatab neid kaks korda intensiivsemalt, eriti kui kodustes tingimustes ei kasutata sirgenduskaitset. Õppige igapäevaselt kandma loomulikult laines soengut.
Näonahk
Hea on CatioVital hooldus — see on personaalselt kohandatav sügavpuhastav ja ilu andev aparaadihooldus. Kirjeldus: hooldus koosneb kolmest põhietapist – sügavpuhastav termomask (vajadusel ka mehaaniline puhastus), topeltionisatsioon (teie naha vajadustele vastava seerumgeeliga) ja lõõgastav massaaž eeterlike õlidega. Seejärel kantakse näole mask ning hoolduse lõpetuseks valitakse kliendi naha vajadustega sobivad seerum ja kreemid.
CatioVital aparaadi tööpõhimõte: positiivse ja negatiivse elektroodi abil tekitatakse nahas galvaaniline vool, mis aitab hoolduses kasutataval seerumgeelil sügavuti imenduda.
Kellele on hooldus mõeldud: see sobib igale vanusele, kõikidele nahatüüpidele ja -seisunditele, kuna valikus on erinevad professionaalsed tooted (sügavpuhastavad geelid, seerumgeelid, essentsõlid, maskid, seerumid, kreemid). Protseduur on ohutu ja nauditav, klient ei tunne masina tööd oma nahal. Sobib ka rasedatele. Tulemust on näha juba peale esimest hooldust.
NB! Hooldust ei tehta südamestimulaatoriga klientidele.
Tulemus: nahk on ilus ja puhas, jume ühtlane.
Sagedus: intensiivkuur on üks hooldus nädalas kuu aja vältel, edaspidi üks kord kuus.
Käed
Käed on inimese visiitkaart ja hästi tehtud maniküür on alati moes olnud. See on mõnus lõõgastav 45-minutiline protseduur, mis lõpeb meeldiva massaažiga. Maniküür ei ole mõeldud ainult naistele vaid sobib ka meestele. Ärge peitke oma käsi, julgege käia maniküürija juures enda eest hoolitsemas!
Küüned on meie abivahend haaramiseks ja kompimiseks, pakkudes kaitset õrnadele sõrmeotstele. Tänapäeval on üha enam levinud probleem, et küüned lõhenevad, on õhukesed ning murduvad kiiresti.
Küüned hakkavad tavaliselt kiiremini kihistuma, kui kihtide vahel olev looduslik õli aurustub. Õlide aurustumist põhjustavad tugevatoimeline olmekeemia, kuiv ja konditsioneeritud õhk, tolm, halb vereringe, küünelakieemaldid jne. Küüneprobleeme aitavad lahendada maniküürijad. Soovitame kasutada spetsiaalset küüneõli ja seda õhtuti, kui päevased toimetused on seljataga – küüned saavad puhata ja õli teeb oma tööd.
Keha
Kes ei sooviks pehmet ja siledat nahka? Kõige parem moodus selle saavutamiseks on teha kodust meemassaaži kohvipuruga. 15 minutit on selleks täiesti piisav. Mesi pehmendab ja samal ajal koorib kohvipuru nahalt vanad rakud, siludes nahka nii, et see jääb täiuslikult siidine. Protseduuri ei tohi kindlasti teha pärast raseerimist vaid enne. Raseerimise järgselt on nahk hellem kui tavaliselt ja kuna meemassaaž on vägagi intensiivne, võib see tekitada nahaärritust, punetust ja kipitust.
Paljud küsivad, kas pärast meemassaaži võib kasutada kehakreemi. Võib kasutada õrna kreemi, mitte tugevaid ja raskeid kreeme, sest nahk peab saama peale massaaži hingata. Parema tulemuse annab kehaõlide kasutamine.
Jalad
Tihtipeale unustatakse hoolitseda jalgade eest, kuna need on tavaliselt kingade sees peidus. Pediküürikoolitustel küsitakse pidevalt, miks meie varbaküüned moonduvad, paksenevad ja varbaküüs küüne äärest lahti tuleb. Vastus on lihtne — ajaga ehk vanusega väheneb küüneplaadi kihte koos hoidva naharasu ja niiskuse hulk ning plaadi rakkude vahelised sillakesed nõrgenevad. Vanemas eas inimestel muutuvad küüned sageli tuhmiks ja läbipaistmatuks ning värvilt ebaühtlaseks, samuti väheneb nende painduvus.
Varbaküüsi peaks viilima sama tihti kui sõrmeküüsi, sest sporti tehes või terve päev jalgel olles hõõruvad varbaküüned vastu jalanõud, mis tihti põhjustab suure varba küünele trauma. Traumad võivad oluliselt kahjustada nii küüneplaadi pinda kui ka küüne säsiosa. Sageli võib kaasneda väikeste valgete laigukeste või joonekeste teke. Need küll kasvavad aja jooksul välja, kuid tagajärjeks võib olla küüne irdumine ehk onycholysis. Soovitame varbaküüsi viilida, mitte lõigata, kusjuures viilida tuleks kindlasti sirgelt, mitte kaarjalt. Seejärel tuleks ettevaatlikult eemaldada küünenurgad, kanda peale kreem ja siis küüneõli. Niisugused lihtsad võtted aitavad traumasid vältida. Kuna on ka selline ütlus, et mugavus maksab, siis tasub ette võtta teekond pediküürija juurde. Hoolduses oleks soovitav käia iga 1,5 kuu järel ja vahepeal ühe korra küüned ise viiliga lühemaks lihvida.
Artikkel ilmus ajakirja Golf sügisnumbris
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.