19. juunil selgitati Saaremaal kuuendat korda Kuuritooli parimad.
Võistkondlik punktimäng: Karola Soe & Triin Raudsepp (54), Martin Markov & Katrin Tiitus (52), Kaja Kiige & Jaanus Põder (51).
Punktimäng, naised: Triin Raudsepp (50), Jaana Helm (46), Liis Kokk (43).
Punktimäng, mehed: Martin Markov (47), Raivo Aavisto (44), Andri Võrk (43).
Korraldaja Toomas Leis alustas golfiga endiste surfikaaslaste Sven Mansbergi ja Toomas Keridoni kutsel 2015. aasta paiku. Aasta hiljem tekkis Sveniga mõte sõprade jaoks üks hästi korraldatud golfiturniir käima panna. Võistluse nimeks sai Kuuritool suure valge ilusa tooli järgi, mis asub Kuressaare Lossipargis kuursaali kõrval.
Leis on osanik mitmes ettevõttes, nende seas turniiri toetavates Kuressaare Kuursaalis ja Gospas. „Ma arvan, et mõlemale ettevõttele on oluline, et selliseid heal tasemel üritusi Kuressaares oleks, kuna see reklaamib saart ja ka inimesed reaalselt tulevad, söövad, joovad ja magavad mitu päeva ja muidugi ka mängivad golfi,” räägib ta.
Hole in one’i eest pandi tänavu välja Renault, aga kuna seda ei löödud, loositi kuuajane tasuta kasutus. Bauhofilt olid auhindadeks tööriistad, grillid, aiatarbed ja muu, Gospalt ja Ekesparre Butiikhotellilt majutus, Gospalt ka massaažid ja spaakeskuse külastused, kuursaalilt õhtusöögid, Sportlandilt kinkekaardid jne.
Võistlus on väga populaarne: 2019. aastal võitis Eda-Ines Etti, kuid korraldajatel polnud vajadust sellest meedias teatada. „Jäin rahulikuks,” muigab Toomas, kui uurida, mis tunded teda valdasid pärast lauljatari võitu. Muidugi on tal hea meel, kui osalevad kuulsused ja tippmängijad, nagu Karola Soe, Richard Teder ja Ralf Johan Kivi, aga ta usub, et mängukategooriad ja erivõistlused annavad kõigile võimalusi.
„Üldiselt ei ole meil ekstrareklaamimine eesmärk. Korraldame asja oma ja sõprade lõbuks ja koosviibimiseks. Samas on see nii hästi õnnestunud, et 120 kohta registreeritakse praktiliselt kohe ja alati on ka pikk ootejärjekord. Suur osa on ilmselt ka selles, et Saaremaa väljak on alati heas korras ja õhtune üritus kuursaalis tõeline golfipidu,” selgitab ta.
Hakkab silma tavapärasest kirevam klubideseltskond Saaremaal: paarkümmend mängijat Niitväljalt, paarkümmend Raest ja EGCC-st, Reval, Valgeranna. Korraldajad saadavad laiali sadakond kutset, peamiselt sõpradele ja neile, kes varem juba mänginud, kuid kohtade olemasolul on teretulnud kõik. „Igal aastal ongi ka uusi mängijaid, mis on tore. Eestimaa on väike, nii et tihti näen ka kedagi, keda pole võib-olla aastaid kohanud,” sõnab Leis. Kui palju turniiri korraldamine aega võtab teiste asjade kõrvalt? „Ikka veidi võtab,” tunnistab Leis.
„Õnneks on mul super inimene team’is: Aile Rahu, kes ka ise golfi mängib ja asjast väga hästi aru saab. Tema õlul on korraldamise köögipool ja põhiline raskus viimastel aastatel.”
Tegelemine turniiriga algab siis, kui eelmine turniir lõpeb. „Siis selgub, kas sponsorid jäid rahule ja tulevad uuesti kaasa ja kas mängijad jäid rahule. Siis on võimalik ja mõtet teha. Edasi alustame tavaliselt ettevalmistustega aasta alguses,” räägib Leis. On asju, mis vajavad igapäevast tegelemist, ja on ka juba automaatset. „Kogu selline asi on kinni detailides ja alati on üllatusi, aga muidugi mida pikemalt korraldada, seda rohkem on kogemusi ja vähem apsakaid,” ütleb Leis.
Ilmateadet ta vaatab, aga see on tulutu tegevus, sest ilma muuta ei saa. Praamidega eriti ei arvesta – liiklus on viimastel aastatel hea olnud ja tavaliselt tullakse päev või kaks varem.
Tekst: Märt Milter
*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2021 numbris.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.