Maailm liigub aina suurema teadlikkuse poole ja nii vähendatakse kõikjal plastikut. Nii ka golfiväljakutel, kus plastiktiid muutuvad minevikuks.
Rae Golfi turunduse ja müügi projektijuht Kaisa Pilnik sõnab, et neil on kasutusel biolagunevast plastikust tiid, mis on väga loodussõbralikud. “Meie loodussõbralikuks teguviisiks on hoida kogu paberimajandus arvutites ja pilves. Proovime nii vähe printida kui vähegi võimalik. Muidugi tuleb ette, et mingeid kiireid teateid on vaja teadetetahvlitele printida, kuid omalt poolt teeme kõik, et seda saaks võimalikult väheste kordustega teha. Samuti toimub enamik kliendi- ja partnerkohtumisi videosilla teel, mis tähendab, et vaja pole käivitada autot ja ühtlasi hoiame ka logistikale kuluvat aega kokku,” räägib ta veel, kuidas Rae Golfis keskkonda hoitakse.
Rein Raudsepp Saare Golfist ütleb, et neil müüakse Biogolftee tiisid, mis on tehtud maisist ja ka puust tiisid. Plastist tiisid neil ei müüda. “Kõige minevam kaup on järvepallid ehk juba teise elu saanud pallid, mis on järvest välja otsitud, puhastatud ja sorteeritud. Vanad pallid lähevad tagasi tehasesse ehk ei jäta neid loodusesse. Muidugi sealt ei leia küll kõiki palle üles, kuid abiks ikka,” kommenteerib ta.
KOLM SAMMU, KUIDAS GOLFIVÄLJAKUTEL PLASTIKUT VÄHENDADA:
- Tehke oma logoga veepudelid. Selleks, et vähendada plastikpudelitest joomist, soovitatakse teha oma logoga korduvkasutatavad pudelid, mida mängijad kindlasti parema meelega kasutavad.
- Ärge kasutage kõrsi ega väikeseid pakendatud tooteid, nagu väiksed moosid või kastmed ja suhkur. Nendest tekib ajapikku väga palju ebavajalikku plastikut.
- Sorteerige prügi ja suunake kliente kasutama korduvkasutatavaid tooteid, nagu kohvitopse ja veepudeleid.
Allikas: Sustainable.golf
Otepää Golfi tegevjuht Kristi Laur sõnab, et Otepääl on plastiktiid väljakul keelatud. “Biotiid on parim variant, kuid muidugi võib meil mängida ka puidust tiidega. Biotiid on biolagunevad ja need lagunevad mingi aja möödudes lihtsalt looduses ära,” selgitab ta.
Biotii näeb välja nagu tavaline puidust tii, sinna peale saab teha ka logotrükki. Biotiid on vastupidavad ega lähe nii kergelt katki kui puidust tiid.
Tekst: Liina Kumm, Merje Miller
*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2021 numbris.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.