13. mail mängiti Jõelähtmel sarja 50+ esimene vōistlus.
Võistlussarjas ja etappidel on kolm erinevat võistlusklassi.
Mehed 50+ esikolmik oli Toomas Tammemäe (46), Robert Godwin (39) ja Aare Piirsoo (36).
Naised 50+ esikolmik oli Monica Pihlak (36), Margarita Ross (36) ja Rutt Kaasik (33).
Mehed 60+ esikolmik oli Leho Aros (37), Tiit Järvekülg (35) ja Vello Kahro (34).
„Tingimused ei olnud eriti mõnusad. Väike vihm ei sega, kuid +5°C on mängu nautimiseks pisut vähe. Siiski oli seltskond mōnus ja ringi jooksul tuleb ka mōni ilus löök välja. Seekord näiteks par-4 rajal peale normaalset avalööki ja ebaõnnestunud teist õnnestus kolmas umbes 100 meetri pealt lipust ligi 50 sentimeetri kaugusele saata ja seejärel ka par teha,“ ütles Jüri Kalda.
Ta räägib, et võrreldes noorematega suhtuvad üle 50-aastased golfi rahulikumalt, mäng ei käi ainult võidu peale ja tuntakse rõõmu ka kaasmängijate ilusatest löökidest. „Ise ma ei pōe, kui mäng hästi ei kulge, kuna tean, et see ju võistlust ei riku, kuna annab siis teistele paremaid võimalusi.“
Kui uurida vanameistrilt, kas ta jälgis seenioride aasta esimest suurturniiri Traditionit, kus Steve Stricker võidu võttis, tunnistab ta, et püüab jälgida, kuigi väike pettumus on endiselt Viasati golfikanali sulgemise üle Eestis. „Tean, et on olemas mingid interneti-TV-kanalid, kuid nende seadistamine minu kodus veel ootab oma aega,“ sõnab ta.
Jüri lemmikud on ikka eurooplased Bernhard Langer ja Jimenez, samuti John Daly ja Vijay Singh kaugemalt. „Aga muidugi pika ajalooga häid ja huvitava karakteriga mängijaid on palju,“ lisab ta.
Ka Barbi Pilvre ütles, et ilm oli vihmane ja külm, temal riideid seljas palju, ja mängu ebakindlus lõi keerulisemates tingimustes kohe välja. 3. ja 8. rajal oli tal võimalus nulliga mängida, aga tulid vead.
„Oli paar head pikka putt’i ja paar korralikku avalööki. Üldiselt läks väga halvasti, sest korrigeerin praegu raualööki, et seda saada otsemaks ja mitte pallile pähe lüüa. Kõik logiseb selle tulemusena. Tead küll, mida teha, aga ei tee ja siis läheb tuju ära. Golf on nii vaimne, selline elus õnnestujate või hakkamasaajate mäng. Kuni löök pole automaatne, segab kõik, mis golfiväliselt elus parajasti toimub. Enda vaimse seisundi kontrollimine on põhiline. Tuleb lihtsalt mängida ja meeles pidada, mida treenerid on rääkinud,“ sõnab ta.
Barbi jõudis golfi juurde tänu tennisele. Ta mängib tennist, tenniseharrastajate hulgas on aga palju golfihuvilisi. Neli aastat tagasi tegi ta green card’i. „Tennis läheb esialgu paremini. Golf on palju raskem mäng. Mulle meeldib üksi mängida. Mõni mediteerib, käib joogas, mina teen golfiringi, et head enesetunnet saavutada,“ räägib ta.
Kui Viasati golfikanal Eestis nähtav oli, vaatas ka Barbi õhtuti pidevalt mõnda võistlust, praegu aga mitte. Henrik Stenson on tema arvates väga cool. Ja Aasia naised hämmastavad; neil on Barbi sõnul mingi eriline anne golfi jaoks, nad painduvad ideaalselt ega kaota enesevalitsust. „Kusjuures hämmastab, et osa on ikka väga matsakad,“ lisab ta.
Barbi lõi äsja kommunikatsioonifirma. Kuidas oleks tema lahendanud Tiger Woodsi PR-probleemi pärast naise petmist?
„Lugesin huviga Woodsi lugu tema treeneri Hank Haney raamatust “Suur möödalöök”. Selliseid eraelulisi probleeme polegi kerge lahendada. Nagu ütlesin, on golf peas kinni. Kõik spordiväline segab, nagu Woodsi puhul näha, ka proffe. Tippsportlased ei pea olema head suhtlejad. Nad peavad ennekõike endaga hakkama saama, kuid üleolev ja hoolimatu käitumine on inimesena muidugi taunitav.“
Kokku peetakse EGCC seenioridesarjas üheksa etappi. Arvesse lähevad viie parema etapi tulemused.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.