WBG hooaja avavõistluse võitsid Margit Rits ja Siim Sildmäe

Valgeranna Golfiklubi pidas 13. aprillil hooaja avavõistluse, kuhu tuli kohale 74 võistlejat.

Mehed 0-18

1 Siim Sildmäe (-1 ehk 71)

2 Marko Siigla (par)

Mehed 18,1-36

1 Margus Amor (+6p ehk 42)

2 Toomas Ollesk (par)

Naised 0-36

1 Margit Rits (-3p ehk 33)

2 Agnes Trump (-4p)

Naised & mehed 36,1-54

1 Saulius Daubaris (+10p ehk 46)

2 Heino Mälberg (+6p)

Pikim löök 

M Siim Sildmäe 213m

N Agnes Trump

Avo Rits paremate hulka ei pääsenud ja oma mänguga 100 protsenti rahule ei jäänud, aga ütles, et üldiselt oli tore päev, sest naine ju võitis ja siis on ka mees õnnelik – võit tuli koju!

„Tegelikult võib öelda, et välja ei tulnud ainult kaks rada. Need olid 1 ja 17. Aga mul ei töötanud sel päeval mitte ükski drive. Mitte ükski! Kõik 18 olid kas lühikesed või metsa poole, nässakad. Avalöökidega ma rahul polnud ja vahepeal imestasin isegi, kuidas mul neljad-viied par’id ja bogey’d on. Niisiis tuli mul loota teise löögi peale. Mis ka iga kord ei tule, aga sel päeval tulid õnneks kõik. Puu 3 töötas nagu kulda. See mu päästeingel oligi. Kuigi putt oli ka sel päeval okei. Pikad putt’id jooksid kuidagi auku! Alustasin 12. rajalt ja kohe algul oli selline tuhin sees, et kas tōesti kōik bogey’d, aga paar rada läks kehvasti ja tegelikult tean ka, kus lõpuks punkte tuli. Lõpetasin 11. rajal ja sain ka seal bogey. Siis oli endal tunne hea! 97 lööki avavõistlusel on hea, aga seda, et võit tuli, nägin, kui olin juba riietumas. Ja vōitsin ju ainult ühe löögiga!“ ütles Margit Rits.

Margit mängib TaylorMade’i keppidega, mille ta ostis paar aastat tagasi. Uusi pole ostnud, sest need töötavad.

Milline on arvamus uutest reeglitest?

„Kuna ma sel päeval püsisin enam-vähem rajal, siis kaks korda oli vaja palli veest välja tuua ja kukutada. Minu jaoks on naljakas palli põlvekõrguselt kukutada, aga kui nii on, siis on. Reegel on reegel! Kindlasti tagab see, et pall maandub õigesse kohta ja püsib seal.“

Järgmine võistlus on Margitil naiste kaptenina korraldada naistesarja avavõistlus. Siis on kolmapäevakusarja avakas ja esmaspäevaku sarja avavõistlus, mis toimub Pärnu Bays. 18. mail on Valgerannas Leonardo Golf Village Cup ja ka sinna tahaks jõuda.

Jõudis Margit jälgida ka samal ajal toimunud Mastersit?

„Kõike ei jõudnud, aga no Kuningas on vormis. Tiger Woods!“

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga