Warsteiner Octobergolf mängitakse võistkondliku nöörimänguna

0

Foto: Tiit Haljand

7. oktoobril algusega kell 10 toimub Otepää Golfikeskuses 18 rajal golfivõistlus Warsteiner Octobergolf 2017, mis kujutab endast võistkondlik Scramble nöörimängu. Mängitakse ühes võistlusklassis nii naiskondade, meeskondade kui ka segavõistkondadena. HCP piiranguid võistlusel ei ole.

Võistlus toimub Scramble mänguvormis ning mängitakse sõbralikku Stableford punktimängu. Võistkond koosneb kahest ühte stardigruppi paigutatud mängijast, kes mängivad parimat palli. Liikmed võivad olla nii mehed, naised kui ka juuniorid. Võistkonnale arvutatakse PHCP, mis on mängijate HCP-de kogusummast 17%. Lisaks saab iga võistkond rajale kaasa PHCP-ga meetrites võrdväärse nöörijupi.

Mõlemalt võistkonnaliikmelt peab arvesse minema vähemalt 8 avalööki. Võistkonna olemasolu ei ole kohustuslik, liikmete puudumisel loositakse tiimid üksikult registreerunud osalejate seast. Osaleda võivad kõik võistkonnad kellel on aktiivne HCP ja osalemismaks registreerimisel tasutud. Kellel ei ole aktiivset HCP-d, mängib arvestusliku HCP-ga 36, kui mängija ei ole registreerimisel kinnitanud madalamal HCP tasemel mänguoskust.

Scramble mänguvormi reeglid sellel võistlusel on järgmised: kõik mängijad sooritavad avalöögi neile ette nähtud avalöögialalt. Pärast avalööki valib võistkond oma hinnangul parimas kohas oleva palli. Palli asukoht märgitakse ja palli lööja mängib esimesena valitud palli tema asetsemise kohast. Seejärel asetatakse võistkonna teise liikme pall võimalikult lähedale ja võimalikult samasugusesse kohta (avatud SC), kust löök sooritati ning võistkonnakaaslane sooritab löögi. Valitakse võistkonna hinnangul parimasse kohta jäänud pall. Protseduuri korratakse, kuni pall on augus.

Nööri saab kasutada rasketest olukordadest pääsemiseks. Päästmiseks kasutatud jupp nöörist tuleb lõigata ära ja seda enam kasutatada ei saa. Võib kasutada kogu väljaku ulatuses sealhulgas ka griinil ja out of bounds märkidest tagasi rajale jõudmiseks. Out of bounds ja veeala märkidest sisenenud palli saab tagasi rajale mõõtes selle piiri sisenemise kohast raja suunas, risti lipuga, vähemalt kaks kepi pikkust. Nööri kasutamise otsus peab olema tehtud enne ükskõik kumma võistkonnaliikme lööki.
Kasutatud nööri jupp tuleb panna taskusse ja siis prügikasti!

Mehed mängivad kollastelt tiidelt, naised ja juuniorid (kuni 15) mängivad punastelt tiidelt. Juhul, kui esimest kohta jäävad võrdse tulemuse korral jagama kaks või enam võistkonda, toimub play-off võistkonna esindajate (kummastki võistkonnast üks) vahel 18. rajal. Mängitakse löögitulemust. Juhul kui ka peale esimest play-off’i jääb tulemus võrdne, mängivad võistkonna teised liikmed sama rada ja kui ikkagi jääb võrdne tulemus, siis vajadusel ka kolmandad liikmed.

Erivõistlused ja auhinnad: Hole in One ükskõik millisel rajal võistluse ajal (võib olla mõõdetud ka nööriga); lähim lipule vastaspoole kepiga rajal 13 (NB! Kõik mängijad sooritavad esimese löögi vale pidi); pikim putt rada 3 (pall peab veerema puti lõpuks auku); pikim avalöök rajal nr 1. (soovi korral mulliganiga), meeste ja naiste arvestuses eraldi; parim võistkondlik scratch tulemus; enim bogey´sid, võistkondlik; enim birdie’sid, võistkondlik;  stiiliauhind kõige octoberfestilikuma rõivastuse kandjale mees, naine ja flight.

Osavõtutasu mänguõigusega mängijatele 30 eurot, juunioritele 20 eurot ja teistele 65 eurot. Osavõtutasu sisaldab laupäevasel võistlusel osalemist, žetooni, saunade, saunalinade ja riietusruumi kasutust, auhindu, toitlustust võistluse ajal ja peale võistlust golfikeskuse klubihoones.

Võistluse pidulik lõpetamine koos parimate auhindamisega toimub Otepää Golfiväljaku klubirestoranis Mr.Jakob. Võitjatele antakse graveeritud Warsteineri karikad. Autasustatakse 2 parimat võistkonda ja erivõistluste võitjaid. Auhinnatseremoonia toimub orienteeruva algusega kell 19.00 (täpsustatakse korraldajate poolt programmis). NB! Auhinna saamise eelduseks on tseremoonial kohalviibimine.

Registreerimise tähtaeg mängijatele on neljapäev, 5. oktoober. Registreerida on võimalik süsteemis Golfbox, ligipääs Otepää Golfikeskuse veebilehelt www.otepaagolf.ee; e-maili teel: caddiemaster@otepaagolf.com; telefoni teel: +372 56 200115.

Registreerimisel palutakse teatada ees- ja perekonnanimi, täpne HCP, koduklubi ja e-maili aadress või telefoni number. Stardijärjestus avaldatakse Golfbox’s hiljemalt 24 tundi enne võistluse algust (www.otepaagolf.ee).

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga