Vilmar Veevo avas Võrguvara sarja esikolmikukohaga

EGCC-s tehti 26. mail algust sarjaga Family & Friends, kus võistkonna võivad moodustada pereliikmed, sõbrad, sugulased või muus suhtes golfarid.

Avaetapil mängiti Texas scramble’it, kus avalöögi peavad tegema mõlemad mängijad.

Võitsid Leho Aros & Mart Suursu (+8p ehk 44), kellele järgnesid Paavo Põld & Annika Sutt (42) ja Vilmar Veevo & Venno Jaakma (42). Selja taha jäeti näiteks Henri Pikk & Rauno Pikk.

Veevol ja Jaakmal oli plaanis rada nulliga läbida, aga ei tulnud välja. Nad lõid esimese kolme rajaga kaks birdie’t, avaüheksal tuli aga ka kaks viga, millele tagumisel lisandus veel kaks. Avalöögid suutsid nad hoida mängitavates kohtades. Nendega võis küll rahul olla: kui ei õnnestunud Vilmaril, siis Vennol. Enamasti küll Vennol, sest avalöök eriti just driver’iga on tema trump. Green’il saadi ka hästi hakkama. Väga suuri eksimusi õnnestus seekord vältida.

„Kindlasti mõni rada jäi kripeldama, kuid lõpptulemusega peab siiski rahul olema. Võistlusformaadid on huvitavad. Kuna pole enne palju paarismängu mänginud ja me pole Vennoga väga kaua golfi veel mänginud, siis ongi see meile hea formaat. Kahe peale kokku sepistasime ikka normaalse tulemuse. Võrguvara sari ja formaat on väga hea just esmaste võistluskogemuste hankimiseks,“ arvab Vilmar.

Vilmar ja Venno avastasid golfi suhteliselt samal ajal. Algusest peale on nad koos pusinud ja proovinud paremaks saada.

„Youtube’i abil siis proovisime neid erinevaid golfilööke, aga treener Priidu või Toreli abil on see ikka palju lihtsam. Vennoga koos on huvitav mängida ja kuna me oleme tasemelt suht võrdsed, siis on meil omavaheline võistlus kogu aeg käimas; lihtsalt ei anta midagi. Nii mõnegi karastusjoogi olen talle hetkel veel sees, aga küll olukord muutub,“ räägib Vilmar, kes on Vennoga ka paaril golfireisil käinud.

Venno mängustiili iseloomustab enamasti hea pikk avalöök. Talvel on ta head tööd teinud golfisimulaatoris, mille ta paljuski ise püsti pani. On teinud tööd ka jätkulöökide kallal, nii et puu-3-ga jätkata pole tema jaoks suur probleem. Suuri nõrkusi pole, aga paremaks saab veel kindlasti minna, iseloomustab Vilmar.

Veevo ja Jaakma on Ojasaare mehed. Ojasaare tänavusel avavõistlusel sai Vilmar 6. koha. Vennole kaotas ta löögiga.

„Ojasaare väljakul saan ma enamasti hakkama ja kuna seal oli individuaalne mäng, siis avavõistluse kohta oli suht normaalne tulemus, kuigi esimene pool oli tunduvalt parem kui teine pool,“ arutleb Vilmar. „Suuremal väljakul juhtub ikka, et mõni löök ei lähe sinna, kuhu tahad. Siis on hea paarismäng, kus kaaslane aitab.“

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga