VILISTLASED JÕELÄHTMEL! Tallinna Tehnikaülikool hõivas golfiväljaku ilmataadi kiuste

Foto: Edmond Mäll

Foto: Edmond Mäll

28. juulil said golfiväljakul kokku 70 TTÜ endist üliõpilast ja õppejõudu, et maha pidada järjekordne vilistlasturniir. Võistlus, mis algas suvekuumuses, tuli ootamatult saabunud äikese tõttu pooleks tunniks katkestada, kuid peaaegu kõik mängijad jõudsid siiski finišisse ning võitjateks krooniti Kristi Vohla ja Peep Soone.

Viimased startijad olid jõudnud kolmandale rajale kui taevaluugid avanesid ja vihma nagu ämbrist kallama hakkas. Griinid kadusid vee alla, lisaks sähvisid välgud ja võistlus tuli katkestada. Poole tunni pärast lubas ilm siiski mänguga jätkata ning kokkuvõtteks ei veninudki võistlus nii pikaks nagu kardeti — mänguaeg jäi alla 5 tunni, äike lisas sellele umbes 40 minutit. Kell 21.30 võis alustada auhinnatseremooniaga ja vaatamata pikale vahele esimeste ja viimaste lõpetajate vahel oli Fahle Golfi restorani õhtut veetma jäänud meeldivalt palju võistlejaid, seejuures ka kõik auhinnasaajad!

Foto: Edmond Mäll

Foto: Edmond Mäll

TTÜ Vilistlaskogu nimel tervitas kõiki vilistlaskogu juhatuse liige Ergo Metsla, kes enda sõnul oli ammu lubanud golfiga lähemalt tutvust teha ning osaleski samaaegselt võistlusega Rein Auväärti juhendatud golfidemol. Aasta pärast ehk näeb Ergo nime aga juba võistlejate nimekirjas.

Foto: Edmond Mäll

Foto: Edmond Mäll

Vilistlasturniiri formaadiks oli individuaalne punktimäng eraldi arvestuses meestele ja naistele. Lisaks peeti kaks erivõistlust — 9. rajal “Pikim avalöök” ja 10. rajal “Lähim lipule”. Kõige pikemad avalöögid tegid Ave Epner ja Roman Krutsinskin, kõige täpsemad olid aga Ene Tuul (5,03 m lipust) ja Veiko Tarvis (3,68 m lipust).

Foto: Edmond Mäll

Foto: Edmond Mäll

Võistluse kolmas koht naiste arvestuses kuulus Triinu Tombakule, kelle tulemus oli 37 punkti. Teise koha saavutas Liis Õll 38 punktiga ja võitjaks tuli Kristi Vohla 41 punktiga. Kristi ei võistelnud eile tegelikult päris üksi — tema beebi sünnini on jäänud ainult üks kuu, aga on lootust teda selle kuu jooksul veelgi võistlustel näha.

Foto: Edmond Mäll

Foto: Edmond Mäll

Meestest saavutas kolmanda koha Tiit Rääk tulemusega 39 punkti. Teisele kohale tuli Peep Põldsamm, kelle tulemus oli 40 punkti ja võitjakarika viis koju Peep Soone 41 punktiga.
Kõikidele võitjatele oli TTÜ lisaks karikatele toredad meened välja pannud, esikoha saavutanute nimed graveeritakse ka rändkarikale, mis seejärel siirdub vitriini järgmist võistlust ootama.

Foto: Edmond Mäll

Foto: Edmond Mäll

Ergo Metsla sõnul ei katke golfiturniiri traditsioon kindlasti, vaid kõik TTÜ ja selle eelkäija TPI vilistlased, praegused õpilased, õppejõud ja töötajad võivad juba praegu reserveerida kalendris 2017. aasta juulikuu viimase neljapäeva — just siis on plaanis korraldada taas kord golfivõistlus ning põnevat meelelahutust pakutakse ka võistlejate pereliikmetele.

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga