VIDEO! Kuidas lüüa 44 minutiga 65

Christopher Smith lõi 16. oktoobril 2005 Chicagos Jackson Parki väljakul 65. Paljud on mänginud sellest paremini, Smith aga tegi seda 44 minutiga. Löökidearv ja aeg liidetakse. Smithil oli see 109,06 (sekundid ka). See läks Guinnessi rekordite raamatusse ja on seal ka 15 aastat hiljem.

Smithil on kotis kuus keppi: draiver, puu-4, raud-8 ja -5, 52-kraadine liiva-wedge ja putter. Seve Ballesteros andis õpilastele algul bunkeri jaoks raud-8 ja kui nad seda juba oskasid, tundus wedge taevamanna. Kõige suurem ajaraiskaja on pallide otsimine, seepärast lööb Smith pigem lühikeselt, aga täpselt.

Smith, kes töötab treenerina, räägib Golf Digestile, et Speedgolfi võib mängida kõikjal, aga parimad on väljakud, kus griinilt järgmise tiini saab võimalikult kiiresti. Mägised väljakud kurnavad. Palav ilm kurnab. Smith on mänginud legendaarse Keenia jooksja Kip Lagatiga, kelle jaoks golfi see alaliik füüsiliselt oli ideaalne, Smithi õnneks polnud Lagat aga kõige osavam. Kõige parem on mängida kesknädalahommikutel ja kõige esimese startijana.

„Mida kauem löögi peale mõelda, seda rohkem metsa see läheb,” teab Smith ja toob näiteks Greg Normani krahhid. Lee Trevino mängis ilmselt seepärast hästi, et ta palju lobises, see aga viis mõtted golfilt. Kõige parem nõuanne on „tee kiiresti, aga ära kiirusta”, ütleb Smith. Speedgolf on nagu laskesuusatamine, ütleb Smith. Kõige tähtsam on õppida õigesti hingama, lõdvestuma löögi ajaks. Ta teab, et laskesuusatamine on Euroopa vaadatuim taliteleala.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga