VIDEO I Pitch, putt ja Ojasaare ilu

Ojasaarel peeti 10. oktoobril lähimänguvõistlus Pitch & Putt, kus kasutada võib kolme golfikeppi, millest üks peab olema putter.

Registreerujaid oli tänavu nii arvukalt, et klubi pelgas kohtadenappust. Välja sai erinevalt eelmisest aastast kuulutada naiste võitjad: Merle Aun ja seenioridest Tiina Kompus. Meestest võidutses harrastajate seas Kristjan Jaakma, seenioride seas Veljo Haube ja eliidi hulgas Eero Soosaar.

Noored andekad fotohuvilised Günther Küttis ja Marten Must tegid laheda video Ojasaare tutvustamiseks ja Ojasaare Golfi eestvedaja Jaan Lipsmäe on ka ikka öelnud, et Ojasaarel ei saa pakkuda golfimängijatele kõrget kvaliteeti väljaku osas, aga vaadake lilli ja liblikaid. Tundke rõõmu looduse ilust, rahust ja vaikusest.

Mõned päevad tagasi tabas ta end lillepeenra juures mõttelt, et heal juhul oskab ta vaadata suuremat pilti kogu Ojasaare territooriumist, aga see, kui palju ilu võib olla ühes ainsas lilleõies, jääb märkamata. Alati tundub olemas vajadus mingi töö kiiresti ära teha, et pisutki paremat olukorda väljakul pakkuda. Ei tee tööd vastumeelselt, aga kas midagi ei hakka mõttelaadis viltu minema?

„Olen märganud olulist vahet külastajate suhtumises. Valdav enamik inimestest, kes tulevad meie juurde esimest korda golfiga tutvust tegema, märkavad esmalt kaunist üldpilti. Sama teevad ka välismaalased. Meie golfimängijal on kohe varuks võrdlus suurepäraste väljakutega ja jutt läheb suures osas griinide peale. Välja lööb jällegi erinevast kogemusest tingitud suhtumine. Kui sageli ei julge esimest korda väljakule sattunud inimene astuda kolm päeva niitmata griinile, kartes midagi ära rikkuda, siis golfimängija jaoks on üle 5 mm kõrgune muru juba palli veeremiseks aeglane. Ja ongi aeglane. Kõik peab olema kiire. Väljakule jõudmine peab olema kiire, mängutempo peab olema kiire, väljakult lahkumine peab olema kiire, järgmisse kohta jõudmisega on kiire. Kas ikka peab olema kiire? Vaatame vahel lilli ja liblikaid ka,” kirjutab ta Ojasaare netiküljel.

Küljel galeriis on mõned pildid Ojasaare sügisestest lillepeenardest. Liblikas ka ilusti olemas.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga