VIDEO I GOLFI ABC! Puttamisharjutus: kuidas teha vähem putte griinil?

Oliver Treufeldt näitab, kuidas teha vähem putte griinil.

„Puttamine on selline igav harjutamine, seda me ei viitsi keegi teha. Kõik tahavad range’i peal taguda palli kaugele ja kõvasti, aga ometigi me teeme siin griini peal peaaegu võib öelda et enamiku lööke. Ma annan sulle paar ägedat harjutust, mida teevad ka tuuri pro’d, aga sellised lihtsad ja mängulised harjutused,” alustab ta.

„Võta enda kotist wedge näiteks, pane see augu sisse ja pane kepi otsa pall. Iga natukese aja tagant sätid samale kaugusele palli. Kui sul on pallid valmis sätitud, keskendu sellele, et sinu putilöögil meetri pealt võiks sinu kepi liikumine olla selline, kus 25% on hoovõtt ja 75% on läbilöök ehk saada palli õrnalt pühkides augu poole. Proovi mitte teha väga järsku „haamrit” palli taha. Pehmed liigutused ülakehast randmeteta,” soovitab Oliver.

„See on kuskil meetrine putt. Siin võiks olla hea õnnestumine, kui saad kaheksast pallist vähemalt kuus või seitse sisse. Kui saad kõik, siis oled sa väga hea puttaja ehk siis lühike putt sinu jaoks peaks olema peaaegu 100%,” sõnab Oliver.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga