Oliver Treufeldt õpetab, kuidas teha turvaline chip’ilöök.
„Meie löögijärjekord on jõudnud griini ümber, kus minu järgmine löök on chip. Selleks, et minu pall sinna võimalikult lipu juurde saada või auku, on mul kaks võimalust: kas ma kasutan natuke suurema loft’i ehk kaldenurgaga keppi, näteks sand või pitch või võtan natuke järsema kaldenurgaga, kui mul on võimalus palli natuke rohkem veeretada – siis miks mitte 9 või 8,” sõnab Oliver.
„Antud juhul valin mina praegu wedge’ilaadse kepi. Mida ma siis teen teistmoodi? Kuna mul ei ole palli ja lipu vahel ühtegi takistust, pole otsest vajadust lüüa seda palli väga kõrge kaarega ja riskida sellega, et distants või tabamine võib ebaõnnestuda. Pigem võtan kätte keskmise wedge’i, minul on ta siis gap wedge, 52-kraadine, ja üritan seda palli rohkem veeretada. Selliseks veeretamiseks võtan oma algseisu jalgadega üsna kitsaks, võib-olla 10 sentimeetrit jätan jalgade vahele, tulen pallile natuke lähemale ja haaran sellest grip’ist grammike altpoolt kinni. Nüüd tunne võiks olla selline, nagu sa hakkaksid seda palli puttama ehk rohkem see löök toimub ülakeha liikumisega. Randmed ei ole väga aktiivsed, aga kindlasti mitte ka kõvasti krampi pigistatud,” õpetab Oliver.
„Mis on veel oluline chip’ilöögi juures: meil oleks vaja kasutada kepipõhja ehk bounce’i, mis on selle jaoks tehtud, et sinu löök oleks sujuvam. Kui me väga palju seda kasutame, leading edge’i ehk esimest serva, siis tihtipeale kaevame siia muru sisse ja see pall väga kaugele ei lenda. Seega kasuta ära kepi alumine põhi, et ta libiseks mööda muru ja saadaks palli mõnusasti lipu poole,” ütleb Oliver.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.