VIDEO! GOLFI ABC I Backswing: mida jälgida backswing’is ehk hoovõtus?

Oliver Treufeldt juhib tähelepanu asjadele, mida jälgida backswing’is ehk hoovõtus.

„Täna räägime eelkõige backswing’ist ehk hoovõtust. See kõik, mis toimub algasendist kepi ülesviimisel. Ideaalis võiks see olla selliselt, kus minu esimene liigutus liiguks koos ülakehaga umbes puusakõrgusele. Siinjuures vaatame seda, et mu kepilaba oleks enam-vähem sama kalde all nagu mu selg. Miks see nii on? Sest see on neutraalne asend. Kui mul oleks  kepilaba kallutatud rohkem allapoole, tähendab see kinnist ehk vasakule poole suunatud laba või siis vastupidi, lahtist ehk siis paremale suunatud kepilaba. Alla tulles lööme selle kepilabaga tõenäoliselt kõik pallid paremale ehk backswing’is saad sa päris palju ära teha selleks, et su golfipall lendaks otse,” sõnab Oliver.

„Esimene punkt sinu jaoks oleks puusakõrgusel, kepp on paralleelne maaga, kepilaba sama kalde all nagu sinu selg. Siit edasi tõstad käed õlakõrgusele, hoiad vasaku käe küünarnukist enam-vähem sirgu ehk katsud jälgida, et sinu ranne ei tekitaks väga suuri nurkasid, ei üht- ega teistpidi. Oleks enam-vähem sile käevarrega. Siin me jällegi oleme neutraalses asendis ja alla tulles juba tegeleme sellega, kuidas me pallile pihta saame,” demonstreerib ta.

„Siis üles: puusad on avanenud, õlad on avanenud ja siit on hea hakata tegema downswing’i ehk allalööki kuni pallini,” lõpetab ta seekordse õppetunni.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga