VIDEO! Alex Noren võitis Prantsuse lahtised

Alex Noren
Foto: Shutterstock

Alex Noren (Rootsi) võitis 1. juulil lõppenud French Openi tulemusega -7.

See oli tema 10. võit European Touril ja teine Rolexi seeria võit eelmise aasta BMW PGA Championshipi kõrvale.

Noren alustas viimast päeva liidrist Marcus Kinhultist (Rootsi) seitse lööki maas. Kolmas päev oli silmapaistev ka sellega, et Dylan Frittelli lõi 30 meetri kauguselt eagle’i.

2. kohta jäid lõpuks tulemusega -6 jagama Julian Suri (Ameerika Ühendriigid), Russell Knox (Šotimaa) ja Chris Wood (Inglismaa).

Tiitlikaitsja Tommy Fleetwood ei saanud cut’ist läbi.

Maailma edetabeli 2. number Justin Thomas jäi jagama 8. kohta (-4). Tema peamine eesmärk oli tutvuda Le Golf Nationali rajaga enne oma Ryder Cupi debüüti. Thomas arvas, et väljak on raske, aga sobib. Ryder Cupi debüüdi teeb septembris ka Noren.

Prantsuse golfar Michael Lorenzo-Vera tekitas skandaali avapäeval avaldusega, et prantslasi ei huvita, et Ryder Cup esmakordselt nende kodumaal toimub. „Ainult Prantsuse golfimängijaid huvitab. Palju rohkem tuleb publikut Inglismaalt ja Hispaaniast. Prantsusmaal on golf rikastele,“ sõnas ta.

Open de France peeti esmakordselt 1906. aastal. Auhinnafond on 7 miljonit dollarit ehk Rolexi sarja miinimum. Tänavune sponsor HNA teatas aga, et järgmisel aastal ei toeta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga