Vastab Otepää golfikeskuse caddiemaster Kadi Voolaid

CadiVoolaid

Kadi Voolaid

1. Kui kaua töötad caddiemaster’ina?

Aastast 2007, mil olin esimest hooaega Otepääl. Töötasin kolm aastat, siis pidasin paar hooaega pausi ja nüüd olen tagasi. Golf tõmbab.

2. Kumb oli enne: kas kõigepealt asusid golfi mängima ja siis tööle või vastupidi?

Tulin kõigepealt siia tööle. Mul on töölepinguski kirjas, et pean läbima green card’i koolituse ja oskama golfi mängida. Kahjuks ma aktiivselt ei mängi.

3. Miks otsustasid caddiemaster’iks hakkata?

Tundus uus ja ülipõnev amet olevat.

4. Kas caddiemaster peab ise olema hea golfiharrastaja või piisab põhireeglite tundmisest?

Arvan, et piisab põhireeglite tundmisest. Mul on pro kõrval, kes aitab, kui hätta jään. Seni olen hakkama saanud. Tuleb kasuks, kui rajad oleks kõik läbi mänginud, teaks täpselt väljaku omapärasid.

5. Kes on hea caddiemaster?

Seltsivus ja taluvuspiir peab õige koha peal olema, sest inimesed on väga erinevad ja kõigiga peab hakkama saama. Kui mängija teeb kehva mängu, peab caddiemaster oskama tuju tõsta.

6. Mis Sind selles töös võlub?

Mängijad, eriti oma klubi mängijad. Siin käib palju uusi inimesi, kuid iga nädal on platsis ka ühed ja samad näod. Nemad mind töös hoiavadki, nad teavad, milline caddiemaster ma olen.

7. Parim kogemus oma tööst?

Pärast paariaastast eemalolekut tundsid püsikliendid mu ära. Ma ei uskunud, et üks tavaline klienditeenindaja niimoodi meelde jääb.

8. Mis Sulle sinu töös ei meeldi?

Midagi hullu ei meenu. Pisikesi norimisi on igal pool.

9. Mis Sind üllatab?

Meil on mõnede vanade klientidega mõned omavahelised naljad näiteks, mis tõstavad tuju. Vahest mõni väike kingitus…

10. Kes ja kuidas suudab Sinu tuju rikkuda?

Pärast kehva mängu tuleb keegi oma pahameelt välja elama. Caddiemaster on nii-öelda neutraalne pind, kelle peale võib pahameele välja elada.

Kadi Voolaid töötab Otepää golfikeskuses caddiemaster’ina. Tema tööülesannete hulka kuulub green card’i koolituste korraldamine, demode organiseerimine, firmaürituste võõrustamine, mängijate abistamine, radade broneerimine jne. Otepääl töötab sel hooajal neli caddiemaster’it, tööpäevadel tegutsevad nad üksi, nädalavahetustel paaris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga