Vastab Katrin Heinla, võistluse peakorraldaja, Omega Mission Hills World Cup European Qualifieri esindaja

Mark Suursalu

Mark Suursalu

Kuidas võistluse organisatoorne pool sujus? Kas midagi võinuks teistmoodi teha?

Organisatoorne pool sujus väga hästi, ühtegi apsakat ei olnud ning seda panid tähele ka European Touri korraldajad. Tagasiside on olnud nii European Tourilt kui ka mängijatelt erakordselt positiivne. Ehk oleks võinud teha rohkem reklaami, sest pealtvaatajaid oli u 350, mis 2000 Eesti golfimängija kohta ei ole selline number, mida ootasime.

Kuidas te eestlaste tulemusega rahule jäite?

Eestlased tegid tulemuse, millega võib jääda väga rahule. Ideaalse õnnestumise puhul oleks võinud olla esikolme konkurentsis, kuid reaalselt veel mitte. Saadi hea kogemus ning tulevikus on võimalus finaali maailma 28 parima golfiriigi sekka võistlema saada.

 

Egert Põldma

Egert Põldma

Kuidas väljak vastu pidas?

Väljak on erakordselt heas seisus – Eestis pole kunagi sellist taset nähtud ning seda tänu viienädalasele intensiivsele tööle, mida juhtisid European Touri agronoomid. Üks meestest, kes siin oli, juhtis K Clubis 2006. aasta Ryder Cupi ajal väljakut ning teine käib iga nädal maailma parimaid väljakuid ette valmistamas European Touril. See kogemus on tohutu, mis selle võistluse raames hankida õnnestus.

Milline on järgmine suurem võistlus Jõelähtmel?

Augusti lõpus toimuvad Eesti löögimängu meistrivõistlused – esmakordselt väljaspool Niitväljat. Loodetavasti hakkab võistlus roteeruma Eesti väljakute vahel. 2012 toimub Jõelähtmel Euroopa MV Mid-Amateuridele ning Estonian Open, kus osalevad ka profid. 2013 on seeniorite EM, 2014 naiste EM ning 2016 meeste Euroopa meistrivõistlused. Kandideerime kindlasti World Cup European Qualifieri korraldamisele, mis toimub iga kahe aasta tagant.

Portugali meeskond Hugo ja Ricardo Santos alustamas esimest võistluspäeva

Portugali meeskond Hugo ja Ricardo
Santos alustamas esimest võistluspäeva

Kas Rory McIlroy või Manassero võiks kunagi Eestis mängida?

Loomulikult. Selleks on vaja ainult tugevat rahvusvahelist toetajat, et siin European Touri suur osavõistlus korraldada. Kõik tingimused selleks on loodud – meil on väga hea väljak, tugev suurvõistluste korraldamise kogemus, soovitused nii European Tourilt, mängijatelt kui ka Euroopa Golfi Liidult. Kuid raha suurusjärgud on kolossaalsed. Näiteks Omega pani kogu auhinnaraha World Cupi finaaliks Hiinas, mis on 7 miljonit dollarit. Eestis sellist ettevõtet ei ole ning ilma rahvusvahelise suure toetajata lähiaastatel neid Eestis veel ei näe.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga