Vastab Estonian Golf & Country Clubi head caddiemaster Kelli Kulles

Kerli Kulles

Kerli Kulles

Läheb kuues aasta. Neli aastat töötasin Suurestal, kus ma olin ainuke selle ameti inimene. Pidin kõigega hakkama saama – radade reserveerimisest võistluste korraldamiseni. Jõelähtmel olen töötanud kaks aastat ja siin on caddiemaster’eid rohkem.

2. Kumb oli enne: kas kõigepealt asusid golfi mängima ja siis tööle või vastupidi?

Kõigepealt kandideerisin tööle, kuhu oli palju tahtjaid. Aga kohe tegin ära ka green card’i. Tööd on palju ja väljakule ise väga sageli ei pääse. Nädalavahetusel läheb näiteks alates kella 7.30-st hommikul kuni 16-ni pärastlõunal iga 10 minuti tagant neli inimest rajale. Suurestal jõudsin rohkem mängida.

3. Miks otsustasid caddiemaster’iks hakata?

Tahtsin midagi uut ja huvitavat teha, ma ei olnud golfist eriti kuulnud, välja arvatud minigolfist. Väga väljakutsuv tundus. Suurestalt tulin ära, kuna seal ei olnud ametiredelil kuhugi pürgida, siin olen juba head caddiemaster.

4. Kas caddiemaster peab ise olema hea golfiharrastaja või piisab põhireeglite tundmisest?

Kindlasti võiks osata mängida ja rajad võiksid olla läbi mängitud, sest kui näiteks inimene helistab ja ütleb, et ta on 5. raja alguses ja küsib näiteks, kas ta võib dropata, on lihtsam nõu anda. Caddiemaster’i amet ei eelda, et oled hea mängija.

5. Kes on hea caddiemaster?

Ta peab olema hästi sõbralik ja väga täpne, ja väga hea mälu võiks tal ka olla. Ta võiks teada ja tunda kõiki klubiliikmeid ning teada peast kõikide klientide nimesid.

6. Mis võlub Sind selles töös kõige rohkem?

Inimesed – kliendid ja kolleegid. Kliendid teevad töö toredaks.

7. Meeldivaim kogemus golfiväljakult?

Iga päev on midagi meeldivat. Hea tunne on, kui raske päev õnnestunult selja taha jääb, või mingi suurvõistlus, mida pikka aega on korraldatud, hästi õnnestub.

8. Mis Sulle Sinu töös ei meeldi?

Mul on ainult kaks tööga seotud ebameeldivat mälestust. Üks konflikt oli kliendiga, kes alusetult mind süüdistas, kuna jäin ette ja antud inimene ei olnud arusaaja. Ja ükskord juhtus Suurestal nii, et ühele päevale oli pandud kaks võistlust ning kuna rohkem töötajaid polnud, pidin väga kõvasti pingutama, et kõik sujuks. Õhtul oli tohutu pingelangus, nii et pisarad voolasid. Aga hakkama saime.

9. Mis Sind üllatab?

Üks lahe klient tõi meile nartsisse ja üks toob õunu. Me suhtleme klientidega ka talvel, helistame. See ongi tore, kui inimesed sõbraks saavad.

10. Kes ja kuidas suudab Sinu tuju rikkuda?

Minu tuju on väga raske rikkuda. Olen väga leplik.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga