Valgerannas tuldi kolmapäeval rajale Topauto sarjas

WBG-s peeti 12. mail Kolmapäevasarja 2. etapp.

Esimeses klassis olid parimad Ivar Luberg (31p), Vahur Järvekülg (36) ja Hannah Õunap (37), teises klassis Margit Sipelgas (21), Peeter Prisk ja Toomas Rehe (mõlemad 20) ning kolmandas Kristjan Veeris (25), Riita Lillemets ja Veronika Luberg (mõlemad 21).

„Närv oli kogu aeg sees, sest naine mängis eespool kolme suure ja tugeva mehega, aga suutsin ennast kokku võtta ja noh, mäng õnnestus super hästi. Selline tulemus annab motivatsiooni veel enam pingutada,” naerab Ivar Luberg.

Eriti õnnestusid tal 15. ja 17. rada, kus õnnestus saada birdie. Samas 17. rajal jäi 2 sentimeetrit puudu eagle’ist.

Avaetapil mängis Luberg veel keskmises klassis. Milline oli meeleseisund esimesse klassi minnes? Oli ka väike kartus, kuidas sellistele vastastele vastu saab?

„Golfi mängima minnes on alati meeleseisund ülim. Seda tunnet täiendab veel ilus ilm ja vahetu seltskond. Golf on selline tore seltskonnamäng, kus väga ei mõtlegi enne võistlema minekut sellele, et kuidas ma nüüd konkurentidele ära teeks. Pigem on igaüks iseenda konkurent, sest nähes, kuidas hcp langeb, on ikka mõnus tunne küll – enesekindlus heade tulemuste juures kasvab.”

Ivari kaasal Veronikal oli sära silmis, ta tegi samuti päris hea mängu. Viimase raja üle oli natuke nördinud, sest see ebaõnnestus. „Eks võõraste meestega mängimine mõjub naisele positiivselt ja turgutavalt,” noogutab Ivar.

Väga tervitatav on tema arvates see, et mehed ja naised mängivad koos. Asjale annab põnevust, et iialgi ei tea, kes on vahetusekaaslased. „Ootad seda stardiaegade e-kirja niivõrd põnevusega alati nagu väike laps,” tunnistab ta.

Konkurentsi pakkunud Hannah Õunapi kohta ütleb Ivar, et Hannah on väga tubli, andekas ja sihikindel noor tüdruk, kellele hoiavad kõik pöialt. „Kindlasti on tema tulemusi minul huvitav võrrelda, sest ta mängib väga heal tasemel, aga see võrdlemine on pigem ennast motiveeriv ja teda toetav,” sõnab ta.

Ivar ja Veronika Luberg

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga