Valgeranna naistesari algas üheksa mulligani võistlusega

Valgeranna Golfiklubi selle hooaja naistesari sai teisipäeval, 25. mail avapaugu.

Klubi president Peeter Prisk pidas avakõne ja kinkis igale daamile sümboolse golfipalli. Naistekapten Piret Ojandu kostitas naisi mullijoogi ja vitamiinidega. Kuuest osavõistlusest koosneva sarja esimesel võistlusel mängiti üheksa rada. Parimateks osutusid Ly Suursild (26 p), Piret Mägi (26 p) ja Eneken Pukk (24 p).

Kuna naistevõistlus on alati rohkem lõbu pärast, siis formaat on ka iga kord veidi teistmoodi kui tõsistel võistlustel. Seekord oli võimalus kasutada üheksa mulligani üheksa raja kohta. Ise võisid valida, millal neid kasutad – kas kõik ühel rajal või iga raja kohta ühe.

„Ikka juhtub, et mõni löök ebaõnnestub ja teinekord läheb sellest tuju nii ära, et ka järgnevad löögid lähevad untsu, kuid seekord said kohe oma ebaõnnestumise parandada, mis tekitas parema ja enesekindlama tunde. Eriti tore oli veel see, et said valida, millist palli tahad edasi mängida,” ütles Ly Suursild.

Talle meeldis putte parandada, sest viimasel ajal on griinid nii karedaks kasvanud, et putid ei taha õnnestuda, kuid seekord mulliganid aitasid vigu parandada. „On ju hea tunne ainuüksi mõelda selle peale, et midagi ei juhtu, kui löön vette või liiva, sest ma saan seda parandada ja sedasi mõeldes lendas pall edukalt üle vee ja liiva,” rääkis ta.

Ilm oli soe, 18 kraadi, kuigi pilvine ja lõpus hakkas ka veidike vihma sadama, aga ainult naistega koos mängides valitseb tavaliselt lõbus meeleolu, ükskõik mis ilm väljas on. Saab ajada naistejutte mängu käigus, üksteiselt mõõtu võtta ja kui veel on olnud mingi konkreetne stiil, siis juba teise vaatamine teeb tuju heaks. „Meil on tore ja ühtehoidev naistepunt, mis igal aastal veidi uueneb. Mina proovin igal võimalusel nendest vähestest naistekatest osa võtta,” sõnas Ly.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga