Eesti golfitar Margit Sunni käis aasta algupoolel, märtsis, Austraalias BMW Golf Cup International lõppvõistlusel ning tõi sealt kaasa toreda elamuse ja vajaliku kogemuse. Mõned Eesti osavõistluse finaali võitjatest võtsid reisile kaasa ka kaaslased ning kui nendega liitus ka United Motorsi esindaja Kristo Karilaid, läks Eestist teele 6 inimest.
Finaalvõistlusest võtsid osa üle 40 riigi esindajad. Eestlased jõudsid Austraaliasse 1.märtsil. Lennujaamas oli neid vastu võtmas suur delegatsioon ning hotelli sõidutati golfarid kõige uuemate BMW maasturitega. Hotelliks oli Sydney kesklinnas asuv Four Seasons, mis asub jalutuskäigu kaugusel kuulsast ooperiteatrist.
Golfimäng Lõunaristi all
Margiti sõnul oli igale võistlejale ette nähtud 2 harjutusringi ja 2 võistluspäeva. 3-ndale võistluspäevale said edasi cut’i läbinud. Ka kaaslaste jaoks oli planeeritud 2 harjutusringi ja 1 võistluspäev. Võistlused toimusid väga kaunil ja vanal väljakul New South Wales Golf Club’is, mis avati aastal 1928. Golfiväljak asus hotellist pooletunnise autosõidu kaugusel, kusjuures kõikide võistlejate ja nende kaaslaste transport toimus BMW-dega. Väljak asus ookeani kaldal, nii et osad rajad kulgesid kaljurahnudel, kust avanesid fantastilised vaated ookeanile.
„Mängida oli väga keeruline: mänguvorm oli olematu (ma ei olnud 3 kuud golfikeppe käes hoidnud), griinid kiired ja kalletega, tuul tugev,” meenutab Margit Sunni. Kuna BMW Golf Cup International finaalvõistlused toimuvad tavaliselt märtsis, siis põhjaeurooplastel, kellel hooaeg ammu lõppenud ja uus pole veel alata jõudnud, on eestlanna hinnangul raske häid tulemusi saavutada. Läbi aegade on tulnud võistluse võitjad maadest, kus golfimänguga saab tegeleda aastaringselt.
Eestlaste jaoks unustamatu reis
„Mina isiklikult nautisin ilusat ja rasket väljakut ning PGA tasemel võistluste korraldust. Lisaks golfile oli võimalus minna erinevatele ekskursioonidele, igal õhtul toimusid õhtusöögid väga kaunites paikades erinevate esinejate ja hea muusikaga, oli liputseremoonia ja loomulikult viimase õhtu galaõhtusöök ning autasustamine, mida viis läbi maailmakuulus golfar Colin Montgomerie,” räägib Margit. „Tahan kõigile golfaritele soovitada: tasub pingutada, et BMW Golf Cup International Eesti osavõistlus võita ja lõppvõistlusele pääseda, sest sellist kogemust nagu ma Austraaliast sain, ei ole võimalik raha eest osta.” Ta tänab BMW-d, kes on pakkunud võimaluse maailmatasemel võistlusel osaleda, ja kindlasti eestlaste vahvat reisiseltskonda koosseisus Kristo Karilaid, Anneli Kolk, Juhan Kolk, Sven Nuut ja Hanno Strazds.
Üritus on eksklusiivne
BMW Golf Cup International on maailma suurim amatööride golfivõistlus, kus igal aastal osaleb üle 100 000 mängija rohkem kui 50-st riigist. Võistluse ajalugu ulatub 1982. aastasse ja alates 2014. aastast on mõningase vaheaja järel tules ka eestlased. Reeglite kohaselt saab iga mängija finaalvõistlusel osalemiseks once-in-a-lifetime võimaluse ehk kui ta on korra sellest osa võtnud, siis rohkem ei saa. Märtsis Sydneys viibinud United Motorsi esindaja Kristo Karilaid täpsustab, et once-in-a-lifetime reegel on sel rahvusvahelisel võistlusel välja kujunenud aja jooksul, sest lõppvõistlus on tõesti eriline sündmus kogu golfimaailmas ning sel moel soovitakse hoida eksklusiivsust.
Käesoleva aasta Eesti osavõistluse võitis Hardi Isok, kes on aga juba varasemalt BMW Golf Cup International’i finaalis osalenud. Sellega seoses sõidavad 2016. aasta 7.-12.märtsil toimuvale rahvusvahelisele lõppvõistlusele, mis seekord toimub Fancourt Golf Resort’is, George’i linnas, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Eestit esindama Aivar Köök ning lisaks temale veel Kristel Ulla ja Arno Huik.
BMW Golf Cup International Eesti osavõistlus toimus tänavu kümnendat korda. United Motorsi impordijuht Kristo Karilaid kinnitab, et automüüja soovib golfi toetada ning selle arenemisele Eestis aidata kaasa ja et tegu on täiesti vabatahtliku ettevõtmisega.
„Toetame sisegolfikeskuse tegevust, et Eestis oleks ka talvel võimalik golfi mängida. Samuti on meie sooviks korraldada BMW Golf Cup International’i raames Eestis võimalikult heal tasemel golfivõistlusi,” rääkis Kristo Karilaid, kes on ise juba aastaid golfar olnud. „Esmalt olin isale caddy, siis hakkasin ise palli lööma. Kui ma koolis käisin, veetsin kõik suved Niitvälja golfiväljakul,” meenutab ta.
VAATA HIIGELGALERIID!
Tekst: Jüri Kukk
Fotod: BMW, erakogu
Artikkel ilmus ajakirja Golf sügisnumbris.
Ajakiri Golf on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.