Uustulnuk võitis 3M Openi, Rahm võidutses taas Irish Openil

20-aastane Matthew Wolff (-21) võitis 7. juulil Minnesotas lõppenud 3M Openi ja 1,2 miljonit dollarit. See oli tema kolmas profistart. Võit tagas talle kutse Mastersile ja PGA Championshipile. Wolff tõusis edetabelis 1659. kohalt 135. kohale.

Wolff alustas turniiri ringidega 69 ja 67, kuid lõi siis laupäeval 62 ja asus juhtima. Ta lõi viimase päeva viimasel rajal eagle’i ja võitis ühelöögise eduga Bryson DeChambeau’ ja Collin Morikawa ees. Viimasel üheksal lõi ta lisaks kolm birdie‘t ega teinud ühtegi viga. Ka DeChambeau lõi viimasel rajal eagle’i, viimasel üheksal lisaks kolm birdie‘t ega teinud ühtegi viga. Morikawa läbis tagumise üheksa lausa tulemusega -6.

65. kohale jäeti Brooks Koepka (-6), kes kurtis, et mängijad on murust suured tükid välja peksnud. Phil Mickelson (+5) ei läbinud sõela.

Tiger Woods ja Mickelson on Wolffi kõrval ühed vähestest, kes võitnud PGA Touril enne 21-aastaseks saamist.

3M on suures kulutamishoos: kollaste märkmepaberitega kuulsaks saanud ettevõte tegi tänavu oma 117-aastase ajaloo suurima ostu, neelates 6,7 miljardi dollariga meditsiinifirma Acelity.

Jon Rahm võitis 7. juulil Lahinchis lõppenud Irish Openi, mis oli tal teine võit seal viimasel kolmel aastal. Tegemist oli Rolexi turniiriga, kus võit tõi miljon eurot. Keegi pole European Touril jõudnud nelja võiduni nii kiiresti viimase 40 aasta jooksul.

Viimase päeva 62 oli tema parim ring European Touril. Rahmbole (-16) järgnesid Andy Sullivan ja Bernd Wiesberger (mõlemad -14). Kolmele parimale mängijale, kes pole veel The Openile pääsenud, oli ette nähtud kutse The Openile.

Rahm oli osalejatest ainuke hetkel maailma edetabeli esikümnes. (Tõusis võiduga 11. kohalt 8. kohale.) T-23: Tommy Fleetwood (-7), hispaanlase kõrval ainuke osaleja edetabeli esikahekümnest.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga