Uusproff Suursalu kena algus

MarkSuursaluEsimest aastat profi na mängiv Mark Suursalu on suvehooaega Nordic Touril alustanud kenasti: neli turniiri, neli edasipääsu, neli korda rahadel. Parimal juhul kümnes koht. Tuuri edetabelis hõivab Suursalu 28. rea. „Normaalne,” võttisSuursalu asja rahulikult. „Tähtis on mängida, turniiril kolmandale päevale saada, ja mõni euro taskus ei tee samuti paha. Küll ükskord kõik välja tuleb ja ma mõne võidu kätte saan.”

Suursalu mäng on pisut kõikuv, kuid kõikumine pole võrreldav eelmiste aastatega. „See mees mängib praegu GOLFI!” kommenteeris Jõelähtme pro Enrico Villo.

Ja mis sest kõikumisest, kui sa lõpuks uljalt pinnale ujud. Neljanda turniiri – Visbys toimunud PayEx Invitationali – esimene päev oli katastroof. Kümme lööki üle pari. Edasipääs tundus lootusetu, aga siis…

Teisel päeval põrutas Suursalu parima tulemuse: -1. Kolmandal päeval mängis ta +2, kerkis kokkuvõttes kümnendaks ja pistis tasku 10 800 Rootsi krooni.

„Algus oli õnnetu,” kirjeldas Suursalu turniiri avapäeva. „Ei saanud rajaga hakkama. Ränk rada oli, tegelik par pidanuks olema 75, mitte 72. Kitsad fairway’d, griinile lüües pead olema ülitäpne. Terve päev ei leidnud tunnet.”

Mis seejärel juhtus?

Suursalu: „Olen vaimult tugevamaks muutunud. Mõistan, et mäng pole enne lõppenud, kui pall viimasel rajal augus. Suudan end kokku võtta.”

Ent põhiline, mis Suursalu enda jaoks selgeks sai: nende meestega siin tuuril võib mängida küll ja veel. „Minu kahe viimase päeva tulemuseni küündisid veel kaks mängijat. Tase pole Nordic Touril midagi hullu. Mängid mõnega koos, vaatad, et ta ei kujuta midagi erilist. Otsid internetist infot ja… ta on võitnud paar turniiri. Võin minagi võita, kui kõik kolm päeva klappima saan.”

Hooaeg on kulgenud loogiliselt, leiab Suursalu. Talvel paar turniiri ebaõnnestusid, kuid nüüd mängib ta oma keskmise taseme välja. Mis muidugi ei tähenda, et jalad võiks seinale lüüa.

„Putt on hea, aitab mind. Tegelikult tuleb igas elemendis edasi minna. Minu eelis on pikk löök, mis tähendab, et saan palju kasutada raud 2-te. Aga ka driver töötab enam-vähem. Lähedalt peaksin olema täpsem, 100 meetri pealt tuleks pall saada augu kõrvale, mitte griinile. Turniiridel on vinge – suurepärased harjutusväljakud, head pallid. Ole mees ja treeni. Treeningi. Mõnuga.”

Suursalu arvates sobib talle rütm: kolm turniiri ja puhkus. „Ega ma tegelikult teagi veel, kuidas oleks õige. Õpin, katsetan, hangin kogemusi. Arvan, et üle kolme turniiri järjest oleks liiast.

BritishOpenJuuni teises pooles lendab Suursalu Inglismaale, mängima British Openi kvalifikatsiooni esimest ringi. Kui ta sealt edasi pääseb, ootab teine ring, mis mängitakse neljal erineval väljakul. Iga väljaku neli paremat saavad startida British Openil.Inglismaal aitab Suursalu caddie Nick

Lane, kes oli temaga kaasas ka ühel Nordic Touri võistlusel. „Lane on Touri kogemustega caddie, abistas John Morganit. Samal ajal ta on ka õpetaja,  lähimängu spetsialist, kes paneb aeg-ajalt mu puti tööle,” selgitas Suursalu.„Lane teab mind ning sestap ei hakka mu tehnikat väänama. Ühesõnaga teab, mida ma soovin, ega suru end peale.

”Lane’i teeneid tahab Suursalu kasutada nii British Openi kui ka Euroopa tuuri kvalifikatsioonis. „Lepingut meil veel pole. Maksan Lane’ile elamise ja caddie boonuse. Samas on tal juhtimisfirma ning ehk õnnestub mind mõnele Challenge Touri võistluselepeale aada.”

PEAB PGA Grand Opening Sweden National 74-74-70 (+2) 15. koht  võitja tulemus -7
JELD-WEN Masters  Himmerland GCC 72-75-74 (+2) 15. koht  võitja tulemus -5
Samsø Classic  Samsø GK 70-74-69 (-3) 21. koht  võitja tulemus -11
PayEx Invitational  Visby GK 82-71-74 (+11) 10. koht  võitja tulemus +3

Tekst: Jaan Martinson, Õhtuleht
Foto: Mats Soomre (www.soomre.com)

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga