UUS GOLFIBLOGI – VÕITLUS ISEENDAGA! Elu esimene golfimäng tehtud!

Pikk ja talviselt karge kevad tüütas sel aastal täiega ära ja seda suurem oli rõõm sattuda esimestel tõeliselt soojadel päevadel värske õhu kätte. Mõtlesin, et mis on tegelikult suurim hirm enne päris rajale minekut. Hirm oli väike, aga ta oli reaalselt olemas, ikka see tunne, et jääd tagant tulijatele väga jalgu, tekivad mingid arusaamatused ja ummikud. See hirm on põhjendamatu, sest taganttulijad jõuavad üldiselt griinini paari-kolme löögiga ja nende möödalaskmiseks peab kahe raja vahel ikka väga minimaalselt ootama.

Muuseas, algaja mängijani jõudes tervitavad kogenud golfimängijad viisakalt, löövad oma pallid mitmesaja jardi kaugusele ja kaovad sinna järgi, nii et mõni minut hiljem on nad vaid kaugel asetsevad täpid.
Esimene rada sai läbitud ei rohkem ega vähem kui 16 löögiga. Sellest kolmandikku sooritasin bunkris (liivaauk), kust on suhteliselt võimatu golfikepiga golfipall välja lüüa. Ilm soosis igati väljas olemist ja selline pusimine ajas mind isiklikult rohkem naerma, kui närvi. Sellest hoolimata tekkis hasart ja kirg alati, kui uue rajaga alustasin, et kui avalöök õnnestub ja pall bunkrisse ei satu, on täitsa reaalne võimalus läbida rada mõistliku löökide arvuga. Raja ühest äärest teisse äärde sai kõmbitud sellel päeval päris korralikult. Ja no bunkrid, need jäid ikka täpselt minu trajektoorile, missioon oli pall sealt välja lüüa, mitte et see läheks õigele kaugusele griinist või üldse õiges suunas. Ka ühe kadakapõõsa suutsin mängu jooksul tabada.

Oluline asi on aga see, et tuleb hoida meeles enda löökide arvu ning vahepeal peab märkima ka kaasmängija löökide arvu. See oli keskendumise ning õige keha- ja kätehoiaku hoidmise vahepeal minu jaoks kõige keerulisem osa. Aga nagu ka oma eelnevas postituses mainisin, ei ole tegemist üleliia raske reegliterägastikust läbimurdmatu mänguga. Tšill oli olla sõpradega, veeta nendega 2 tundi ja 20 minutit lõbusalt aega ja kõige selle juures omandada mingeid uusi oskusi. Esimese raja tulemus oli ka loomulikult minu halvim, loodan, et see jääb halvimaks minu elupäevade lõpuni.

Algaja golfimängija Elviira Eessaar

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga