Uued Eesti meistrid: Turba ja Adul

Saaremaal peeti 23.-25. augustini Eesti meistrivõistlused.

Meestest puudus Mattias Varjun. Naiste võistlus sai uue meistri, kuna starti ei tulnud erinevatel põhjustel ükski varasem Eesti meister. Toimumispaik tähendas, et Saaremaalt osales 12 naise seas enim mängijaid: viis.

M: Joonas Juan Turba (-4), Carl Hellat (+4), Ken-Marten Soo (+4).

N: Anete Liis Adul (+9), Karola Soe (+19), Triin Marleen Ustal (+39).

Meestest asusid avapäeval juhtima avaraja eagle’iga Kevin Christopher Jegers ja eelmise aasta hõbe Turba (71) Soo (72) ees. Järgnesid Richard Teder ja Timo Raukas (75) ning vägevat mängu teinud saarlane Karl Aru ja Hellat (76).

Naistest võttis kohe juhtpositsiooni sisse Adul (76) Sooja ja Ustali (80) ees. Kristina Kuzmenok paiknes 94 löögiga 5. kohal.

„Olen väga rahul pikkade löökidega, sest hiljuti tulid svingi muudatused, mida pole veel harjutada jõudnudki. Nüüd sai rajal praktiseerida. Oli eksimusi, aga teeb rõõmu, kui tead ja näed, et uus õpitu toimib. Lähimäng pea olematu, putt’e oli ka üleliia palju, aga kui ei harjuta, siis seda ei saagi olla,“ ütles parim mid-amatöör Kuzmenok ajakirjale Golf.

Turba lõi laupäeval kolmel viimasel rajal kolm birdie’t ja suurendas edu (-4). Mõlemal päeval lõi ta birdie’d 4. ja 5. rajal. Soo püsis kannul (-1). 78 löönud Jegers langes 4. kohale, 71 löönud tiitlikaitsja Hellat tõusis 3. kohale. Aru (86) langes. Kukkus ka Gunnar Kobin (77, 87).

EMV on koht, kus sõelapiir 60 mängijat jookseb nii teravalt, et kaks tulemusega +44 mängijat said edasi, üks jäi välja.

Saaremaa muidugi ka koht, kus Kudjape asub Kuressaarest meetri kaugusel, aga on Kudjape, mitte Kuressaare.

Adul jätkas võimsalt (73), kuid tubli oli ka koduväljakul mängiv Soe: 76. Lilli Kangust näitas, et tema tase on 92, mitte avapäeva 113. Mariliis Palm tõusis 90 pealt 82 peale, Kuzmenok lõi 89.

Turba ütles TV6-le, et tegu on olnud, et tänavu kolm korralikku ringi teha, aga nüüd tuli see ära: 71, 69, 72 ja esikoht. „Väikevenna oli caddie, tõmbas emotsiooni käima,“ sõnas meister. „Kasuks tuli, et ei pidanud palju drive’i lööma. Neljast-viiest piisas.“ Enamasti lõi ta drive’i trahvialasse ja nii tulid 7. ja 8. rajal topeltvead.

Viimase päeva 15. rajal otsiti korraga Hellati ja Soo palle, mis metsa lendasid. Võib-olla just see oli hetk, mil Soo murdus ja hõbeda kaotas, sest Hellat sai peagi palli uuesti lendu, Sool läks kirja aga bogey. Eneseületusega oli tegu igal juhul, sest tema parim eestikate koht oli seni 21.

Mullune pronks ja 2013. aasta meister Egert Põldma, kes lõi kõige ägedamalt pühapäeval birdie’sid, lõpetas 9. kohal.

Adul vormistas võidu pealtnäha vaevata ja tunnistas ka teleusutluses, et oli elu parim golf. Ta mängis esmakordselt kolmepäevase võistluse alla +10.

„Suutsin keskenduda igale löögile. Tavaliselt kui midagi metsa läheb, siis ma lähen närvi. Ärevaid hetki polnud,“ sõnas Adul ja lisas, et ka temal vaid 8. rada oli ärev, kui lõi avalöögi metsa.

Mullu jäi ta kõige napimalt medalita, kui tulemus oli Liis Kuuliga võrdne, kuid Kuuli mängis viimased kaks päeva paremini. „Üle-eelmisel aastal ei mänginud nii hästi, et oleks võinud hea koha saada, aga eelmisel olin väga kurb,“ lausus Adul.

Soe ütles, et esimene päev oli tuule tõttu raske, aga teised päevad läksid hästi. „Palju olen päästnud lähimänguga. Tuleb rohkem tööd teha raualöökidega,“ sõnas ta. Tema sõnul polnud eriti koduväljakueelist, kuna seda väljakut tunnevad kõik.

Kuna Palm sai püssi paukuma ja esimese birdie alles viimase päeva 14. rajal, pälvis ilmselt endalegi üllatuseks pronksi Ustal.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga