USA-s õppiv Läti esigolfar räägib ülikooligolfi olukorrast

Anete Liis Adul pole USA-s veel oma ülikooli eest mänginud, aga muidu ju ikkagi mängitakse, teiste seas Marija Luize Jučmane (University of North Texas). Sõltub see koroonast või konkurentsist naiskonnas?

“NCAA peatas täies ulatuses 2. divisjoni ülikoolide sügishooaja. Mõned D1 ülikoolid mängivad, kuid mitte täies ulatuses. Spordi finantseerimist on kahandatud peaaegu kõikides ülikoolides, sest suurte koolide üks peamisi sissetulekuallikaid on ameerika jalgpall ja kui selle mänge ära jäetakse, ei jätku muudele aladele raha. Minu naiskonnast käivad praegu võistlemas viis mängijat. Eelmisel aastal oli naiskonnas seitse mängijat, kellest viis parimat said võistlema võistkonnana ja üks neile lisaks individuaalselt. Mina pääsesin naiskonda kaks korda, aga võistlesin ka 6. numbrina. Sel semestril on olnud vaid kolm turniiri ja ma pole naiskonna viie kohani küündinud. Korra individuaalmängijana osalesin. Meie mängijad on kõik väga tugevad ja harjutavad palju. Enne võistlusi mängime mitu kvalifikatsiooniringi,” selgitab tänavune Läti meister.

Millised on North Texase Ülikooli treenerid?

“Minu treener koostab peamiselt harjutuskavasid, valmistab meid ette võistlusteks. Ta rõhutab kordusi, mis aitavad meil väljakuteks valmistuda ja alla par’i mängida. Muru väljakutel on tihti väga erinev, nii et ta harjutab meid ka sellega. Ta tegeleb palju ka meie psühholoogilise poolega.”

Milline on teie ülikooli väljak?

“Meil ametlikku väljakut pole ülikoolialal. Harjutame ja mängime kvalifikatsioonimänge enam kui viiel väljakul. Meie lähiraadiuses asub mitmeid väljakuid, kelle treeneritega on meie treeneril head sidemed. Sel aastal alustati meie harjutusväljaku ehitust. Loodetavasti järgmisel semestril võime juba kasutada.”

Millistel kuulsatel USA väljakutel on õnnestunud mängida?

“Ma ei tea, kas neid peetakse kuulsateks, kuid üks, kus harjutame, on Maridoe, mis on privaatne. Jordan Spieth harjutab seal tihti. Mängime ka TPC Craig Ranchil, mis kuulub Golf Digesti USA parimate eraväljakute hulka.”

Kuidas Texases selles mõttes on õppida, et see on vabariiklaste osariik?

“Ülikooli valides ei mõelnud ma poliitikale. Otsisin ülikooli, kus oleks hea golfitase, stipendium ja hea suhtlus peatreeneriga. Muidugi võib kõikjal olla kultuurišokk ja kindlasti oli ka minu jaoks. Võin öelda, et on inimesi, kelle arvamuste ja ideoloogiaga ma ei nõustu, kuid arvan, et see sõltub ka sellest, kus lõunas oled. Maapiirkondades võivad inimesed olla traditsioonilisemad, kuid sellistes suurtes linnades nagu Dallas ja Houston vastupidi.”

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga