ÜLLATUSTEROHKE! Rajamängu EM Valgerannas sõelus välja parimad golfimängijad

Foto: Joosep Martinson

Foto: Joosep Martinson

Kolm päeva Pärnu Valgeranna golfiklubis peetud Eesti rajamängu meistrivõistlused lõppesid meestest Marten Palmi ja naistest Liis Kuuli võiduga. Palmile oli see teiseks rajamängu meistritiitliks – aastal 2013 tuli ta esimest korda Eesti meistriks, Kuuli võitis tiitli esmakordselt.

Meeste finaalis kohtusid Marten Palm ja võistluste suurüllataja Timo Raukas. Tuulise ja vihmase ilmaga peetud finaalis läks Palm mängu kohe nelja rajaga juhtima ja suutis oma edu lõpuni hoida. Võidu vormistas ta kaks rada enne mängu lõppu.

16-astase Timo Raukase jõudmine finaali üllatas aga paljusid. Poolfinaalis alistas ta seejuures viimaste aastate Eesti parima golfimängija, kodurajal võistlelnud kolmekordse Eesti meistri Egeti Liivi.

Foto: Joosep Martinson

Foto: Joosep Martinson

Ka teine poolfinaal oli dramaatiline, sest Marten Palmi ja Martin Järve heitlus kestis koguni 24. rada ja Palm sai võidu alles 6. lisarajal. Pärast raja lõpetamist selgus, et Järve oli eksinud golfireeglite vastu ja diskvalifitseeriti. Sellega sai automaatselt kolmanda koha Egeti Liiv.

Naiste finaali jõudsid tiitlikaitsja Annika Meos ja Liis Kuuli. Mäng oli algusest lõpuni tasavägine ja Eesti meister selgus alles viimasel, 18. rajal, mille võitis Liis Kuuli. Sellega saavutas Liis oma golfikarjääri kaalukaima esikoha.

Hommikustes poolfinaalides alistas Kuuli alles lisarajal Anneli Eskeni ja Annika Meos Kristina Kuzmenoki. Pronksmedali võitis Anneli Esken.

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga