Üllataja Saaremaa klubist tuli Eesti golfimeistriks

EeroSikkaAugusti viimasel nädalavahetusel selgusid Eesti 2011. aasta golfimeistrid. Meeste seas võitis Saaremaa klubisse kuuluv 34-aastane üllataja Eero Sikka, kes aga kõigil päevadel stabiilset mängu näitas. Naiste meistriks tuli Merlin Palm, kes sellega jätkas peretraditsioone, sest tema isa Marko Palm on sama tiitli teeninud.

Kui kahel esimesel päeval mängiti suve lõpu kohta lausa ideaalse ilmaga, siis pühapäeval oli tuulisem ja pisut ka sadas. Sikka haaras liidrikoha juba esimese päeva järel, kui ta lõpetas 77 löögiga ehk 5 üle par’i. Ühe löögi võrra jäid temast maha Torel Neider ja Mait Schmidt.

EnnPääroTeisel päeval tõusis esile Enn Pääro, kelle +6 oli parim tulemus. Kokkuvõttes jäi Sikka Päärost ühe löögiga ette, juba viie löögiga kaotasid liidrile Janar Toomesso ja Marten Palm.

Viimase päeva algul suurendas Sikka edu, kuid siis tuli Pääro taas järele ning kolm rada enne lõppu oli põnev seis: Sikka ühe löögiga ees nagu ka pühapäeva eel. Kolmel viimasel rajal tegi Sikka par’i, Pääro aga kõigil bogey ja nii lõppes heitlus nelja löögiga Saaremaa klubi mehe kasuks.

Toomesso teenis pronksi tänu stabiilsusele – 80, 81 ja 81 lööki. Marten Palm vajus viima- sel päeval ära, hoopis omapäraselt mängis aga Schmidt, kes Sikka ja Pääro kõrval ainsana suutis kahel päeval mängida alla 80 löögi (78 nii reedel kui ka pühapäeval), kuid teise päeva 89 rikkus medališansid ja andis mehele kokku viienda koha.

Lisame veel, et kolmanda koha teenis võistlustel tegelikult Jan Larsson, kuid ta võistles väljaspool arvestust.

Sikka: rivaalid mängisid alla võimete

MaitSchmidtMitme asjatundja arvates näitasid Eesti meistrivõistluste tulemused, et üldine golfitase pole viimase 15 aasta jooksul tõusnud. Tõsi, nüüd on meil ka profid, kes meistrivõistlustest osa võtta ei tohi, kuid jutt on siin amatööride tasemest. Kuigi võit on võit, näitavat vaid nelja-aastase golfimängu kogemusega Sikka kuldmedal kehva seisu.

Võitja on tegelikult tallinlane, kuid kuulub Saaremaa klubisse ning käib seal tihti mängimas ja võistlemas. Saaremaa väljaku tegevjuhi Torel Neideri arvates pole klubikaaslase võit suur üllatus. „Pisut üllatav, ent samas on Sikka hea tehnikaga stabiilne mängija, tal on golfi peale annet,“ leidis Neider. „Palju ootamatum oli see, et meie noortest Eesti koondislastest pääses esikümnesse vaid Egeti Liiv, hoopis taga olid Andri Laine, Georg Reintam, Martin Järve ja Johann Andreas Härma. Noortelt oodati rohkemat.”

Sikka ise nõustus samuti, et võitis rivaalide kehva taseme tõttu. „Ma ei läinud mängima võiduplaaniga. Golf on mulle ikkagi hobi, millega tegelen töö kõrvalt nii palju kui võimalik. Olin stabiilne ja enda kohta mängisin hästi, aga mingeid suuri plusse teistega võrreldes ei tohiks mul olla. Lihtsalt konkurendid mängisid seekord alla võimete,” leidis Sikka.

Sikka ei osanudki kohe öelda, kui kõrgelt ta hindab tiitlit „Eesti meister”, mis statistikasse igaveseks püsima jääb. „Võidutulemus polnud päris selle tiitli vääriline. Eks see võit midagi minu jaoks ikka tähendab, ehkki Eesti golfi tase nii kõrge pole,” vastas Sikka tagasihoidlikult pärast lühikest mõtlemist.

Merlin Palm täiendas peretraditsioone

MerlinPalmNaiste konkurentsis oli 17-aastase Merlin Palmi ülekaal selge. Tõsi, avapäeval suutis Annika Meos mängida temaga võrdselt (mõlemad 77 lööki), kuid siis jätkas Palm 75-ga ning teenis viielöögilise edu. Meos langes viimasel päeval koguni kolmandaks, kui kaotas kuue löögiga Lil Kuulile, kes võrdse lõpptulemuse juures teda edestas.

Ehkki Palmide pere on nüüd Eestis esimene, kes võitnud golfi meistritiitli liinis isa-tütar (Mark ja Mari Suursalu, kes samaga hakkama saanud, on vend-õde), ei hakanud ka Marko Palm tütre võitu üle tähtsustama. „See pole saavutus omaette, vaid teatud protsessiga kaasnev tiitel,” ütles Marko Palm.

Võidutulemuse kohta arvas Marko Palm, et Merlin ei teinud mingit imet, kuid mängis päris hea seeria. „Tema ja Annika Meos pidid eelneva prognoosi kohaselt selle tiitli jagama. Seekord oli Merlini ülekaal suur, kuid taseme vahe nii suur pole,” sõnas Marko Palm.

Merlin Palm teeb tööd selle nimel, et saada kunagi golfiprofiks. Võrreldes Eesti meeste meistriga harjutab ta märksa enam – viis-kuus päeva nädalas, mõnel neist päevadest kaks korda. „Protsess näitab, kui kaugele ta jõuab,” märkis Marko Palm tütre kohta. „Peab olema tahtmist, annet ja töökust, kuid seegi pole garantii. Et üldse elukutseliseks pürgida, peab saavutama mingi taseme, millest madalamaga pole mõtet üritada. Siis juba parem õppida midagi muud ja valida teine elukutse.”

Eesti meistrivõistlused,
26.-28. august, Jõelähtme.

AnnikaMeosMehed:
1. Eero Sikka (Saaremaa Golfiklubi) +20 (77+79+80),
2. Enn Pääro (Tallinna Golf Club Niitvälja) +24 (79+78+83),
3. Janar Toomesso (Estonian Golf & Country Club) +26 (80+81+81),
4. Egeti Liiv (Valgeranna Golfiklubi) +28 (83+81+80),
5. Mait Schmidt (Estonian Golf & Country Club) +29 (78+89+78)
6.-7. Gert Holland (Tallinna Golf Club Niitvälja) +30 (84+82+80) ja Marten Palm (Tallinna Golf Club Niitvälja) +30 (79+82+85).
Väljaspool arvestust: Jan Larsson (Estonian Golf & Country Club) +24 (78+79+83).

Naised:
1. Merlin Palm (Tallinna Golf Club Niitvälja) +13 (77+75+77),
2. Lil Kuuli (Tallinna Golf Club Niitvälja) +27 (85+78+80),
3. Annika Meos (Tallinna Golf Club Niitvälja) +27 (77+80+86).

Tekst: Ants Põldoja
Fotod: Mati Hiis ja Mats Soomre (www.golf.soomre.com ja www.facebook.com/golfifoto)

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga