Ülevaade Valgeranna uue hooaja võistlustest

Foto: Tiina Tammiste

Golfiklubi White Beach Golf on kinnitanud uue hooaja võistluskalendri, mille kohaselt toimub hooaja avavõistlus juba paari nädala pärast, 15. aprillil, kahe nädala pärast, 30. aprillil aga järgneb Tallink-Silja paaridevõistlus. Väljak avatakse juba reedel, 24. märtsil. Kokku on kalendrisse sisse kirjutatud 17 suuremat võistlust, kuid see ei tähenda, et see oleks kõik — Valgeranna Golf on oma golfihuvilised väljakule vedanud näiteks ka uue aasta esimesel päeval, 1. jaanuaril, mil enamik aastavahetajaid ennast alles välja puhkab, samuti ka vastlapäeval, ja teistelgi kalendrivälistel aegadel.

Foto: Steve Carr

Juba traditsiooniks saanud või saavatest võistlustest võiks eraldi välja tuua veel 10.-11. juunil toimuva Saare Juustu Golfimaratoni, 18. juunil toimuva võistluse Volvik Ball Cup ja jaanipäeva eel toimuva ülipopulaarse Viking Line Valgeranna Valged Ööd. 22. juulil leiab aset Bo Golf Open, 29. juulil Alberteen Open, 5. augustil Savi Open ja 12. augustil White Beach Golf meistrivõistlused. Klubi juhataja Vahur Tamm märgib, et mullu lõid kõik suuremad võistlused osalejarekordeid, teist aastat toimuvad Volvik Ball Cup, Savi Open ja Bo Golf Open aga on hea näide sellest, kuidas golfisõpradest ettevõtjate abiga luuakse juurde uusi võistlusi, mis kujunevad ruttu traditsiooniks. “2016. aasta oli nagu murrang, meile tuli juurde kolm täiesti uut kommertsvõistlust, ja need läksid üllatavalt täismajale,” räägib juhataja.

Võistluste populaarsuse taga näeb Vahur Tamm fakti, et need rõhuvad lisaks mängule ja võistlusmomendile ka seltskondlikule suhtlemisele ja tänu ettevõtjatele on ka auhinnafond arvestatav — näiteks Saare Juust paneb golfimaratoniks välja suures koguses juustu. Valgeranna on enda jaoks avastanud soomlased, rootslased, lätlased ja teistegi Eesti klubide liikmed. White Beach Golf teeb majutuse nimel koostööd Pärnu hotellidega ja kuigi ka tänavu on majutusasutuste täituvus juba suvekuudeni paika pandud, leiavad golfarid ööbimisvõimaluse ikkagi, raskusi võib tekkida vaid suuremate gruppide majutusega.

Foto: Steve Carr

Vahur Tamm kinnitab, et uus Pärnu Bay Golf Links väljak pole sedavõrd konkurent kuivõrd hea koostööpartner — golfi omapära on nimelt selles, et võõrsilt tulevad mängijad tahavad enamasti järele proovida mängu mitmel väljakul, ja Pärnus leiavad nad tee mõlemale. Sama kehtib sageli ka Eesti mastaapides, kus välismaine golfar ei piirdu vaid Tallinna ümbruse väljakutega, vaid jõuab ka Otepääle, Saaremaale ja Pärnusse. White Beach Golf käis just koos teiste klubidega ennast tutvustamas Helsingis toimunud GoExpo ajaviitemessi golfimessil. Eelmisel suvel aga tutvustati golfi mäletatavasti ka Pärnu Kaubamajakas, et viia see mäng lihtinimesteni, kelle jaoks on see rahvaspordi tasemele jõudnud ala alles midagi eksklusiivset. Kahjuks on päevakorrast maha võetud Pärnu lennujaama rekonstrueerimine, mis suvepealinna ettevõtjate arvates lisaks piirkonda oluliselt golfituriste.

Foto: Karmen Kärg

Klubi White Beach Golf puhul ei maksa unustada klubihoones asuvat euroopalikus stiilis restorani, mis töötab suveperioodil igapäevaselt ja kus klientide käsutuses on lisaks 80 kohalisele saalile ka suurepärase vaatega 90-kohaline välisterrass. Sinna on oodatud kõik inimesed, ka mittegolfarid. Valgeranna restoran on edukalt kaasa löönud ka Pärnu Restoranide nädala tegemistes. Laias laastus aga ootab White Beach Golf taas üht suurepärast hooaega paljude põnevate golfiüritustega nii golfaritele kui ka neile, kes alles golfipisikusse nakatumata on.

Hooaja ametlik lõpuüritus on kavandatud 28. oktoobrile, kuid tavaliselt on golfimurule saanud minna lausa jõuludeni.

Täispika ülevaate annab Vahur Tamm ajakirja Golf lugejatele maikuu numbris!
Ajakirja Golf saan tellida SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga