TV3 GOLFIRUBRIIK! Golfipalli toksivad noored tulevikulootused

Golfirajal võistlevad Eesti tulevikulootusedJärjekordses telekanali TV3 uudistesaate Suvised Seitsmesed golfirubriigis alustavad jutuga Eesti golfikooli treener Torel Neider ja spordireporter Eesti Golfi Liidu presidendi isikus Marko Kaljuveer. Jutuks tuleb golfi tulevik ehk noored golfarid, sest Jõelähtmele on hetkel kogunenud treenima just noored. Alustuseks peab Torel seletama, kui popp on golf järelkasvu hulgas ning treeneri sõnul harrastab Eestis seda erilist ala erinevatel väljakutel umbes nelisada noort. Võrreldes Soome kümnete tuhandetega on Eesti golfil noorte kaasatõmbamises ruumi veel küllaga.

“Golfiga võib alustada niipea kui jalad alla saad,” arvab treener. Tema sõnul võtavad palju lapsevanemad oma võsukesed juba varakult kaasa, nood toksivad endale sobiva varustusega ja neil on väga lõbus.

Turniirile on Torel noortest välja valinud kaks poissi — Siim pälvis treeneri tähelepanu külma närviga ja hea mänguoskusega kontrollmängus ning Mart tuli alles Lätist Premia noortetuuri osavõistluselt, mis tähendab omamoodi Eesti-Läti maavõistlust.

Poiste mäng kannab endas kogemust ja pärast ilusaid lööke jääb lõpuseisuks Mark 3 ja Siim 4 lööki. Mark saab suuremad õnnesoovid ja Siim on veidi kurb, sest tema arvates läks esimene putt liiga pikaks.

Lõetuseks tutvustab Priit Jalasto golfikoti sisu, kus peitub 14 keppi alates avalöögi driverist enamkasutatava putterini, millega tehakse pea pooled löögid.

Marko lõppküsimuseks on “Kus asub Eesti ja kogu Baltikumi esimene täismõõtmetes golfiväljak?” ning vastus tuleb mõistagi saata puhkaeestis.ee

VAATA VIDEOT!

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga