Tüütuimad asjad golfimuruhooldajate arvates

Muruhooldajad nimetasid ajakirjale Golf tüütuimad asjad.

Õhutamine. Hooldajate aasta tähtsaim tegevus, mida saab aga teha vaid siis, kui muru kasvab ja pinnas on soe ehk mänguhooajal, mis muidugi ärritab mängijaid.

Griinide katmine. Eriti tüütu munitsipaalväljakutel, mida ei suleta esmaspäeval, ja toimub järelikult samuti ajal, kui mängijad üritavad mängida.

Öökülmad. Pole midagi tüütumat mängijatele selgitamisest, miks neid ei saa mängima lubada. Veel tüütum: mängijatele selgitamine, et hooldajad pole ilmaennustajad ega tea, millal öökülmad võiks läbi saada.

Lehekoristus. Algab sügisel ja kestab kevadeni. Iga päev tuleb lehed riisuda, kotti ajada ja vaadata, et ei ajaks neid puhuriga naabrite aedadesse. Järgmisel päeval algab otsast peale. Eriti äärmuslik ja tüütu: kui väljakut tabab torm.

Naabrid. Tahavad puude piiramist, et neil oleks hea vaade. Kaebavad, kui vihmutivesi vastu nende aeda käib. Alati on midagi.

Vihmutite „õhutamine”. Tavaliselt novembris teostatav kontroll, et kevadel ei ootaks külmunud vihmutid ja lõhkenud torud. Iga vihmuti tuleb ühendada tohutu kompressoriga, neid on aga keeruline leida, kui need on rohtukasvanud või lume alla mattunud.

Linnud. Nende tõrjumiseks kasutatakse kõike kullikasvatajatest droonideni. Lindude väljaheidetest tüütumad on mängijate kaebused lindude väljaheidete kohta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga