Turba naljatades: mõtlesin enne seda võistlust golfist loobuda

EGCC kapteni Rain Uusküla esimesel Captain Challenge’il 16. juulil olid löögimängus parimad Anneli Esken (79) ja Rauno Pikk (73).

Selleaastasel Captain Challenge’il olid uskumatult head tulemused, millest erakordseim oli punktimängus HCP 20-30 klassis Renee Kooli võidutulemus 56 punkti, teatas EGCC. Renee mängis elu esimesel võistlusel eelmisel aastal 58 punkti ja autasustamisel lubas klubi juht Hanno Kross, et kui ta elus ühe korra veel vähemalt 58 punkti mängib, siis teeb ta isiklikult välja EGCC hooaja mänguõiguse. Renee tuli võistlusele HCP-ga 29,4 ja lahkus HCP-ga 20,3. Martin Otsa tegi 44 punkti ja tuli teiseks. Kolmas oli 39 punktiga Tiit Villig.

Naistest võitis HCP 18,6-36 klassi 44 punktiga Carmen Karjahärm, Anneli Kolk oli 39 punktiga teine ja Triinu Raig 37 punktiga kolmas.

Imelised tulemused oli ka meeste HCP 10-20 klassis, kus HCP löögimängus võttis võidu Andres Pukspuu tulemusega -8. Tähve Lõpp (-5) oli teine. Kolmanda koha sai Gert Tiivas: -5.

Meeste alla HCP 10 grupis võitis Jaanus Turba tulemusega -7. Jaanus ütles autasustamisel naljaga pooleks, et mõned päevad varem mängitud seeniorite võistlusel tundus talle, et mäng oli nii kehva, et kas enam golfi mängibki edasi… Õnneks päevad pole vennad, eriti golfis, ja suurepärase tulemusega võit läks Revali golfiklubisse. EGCC kapteni tiimi kvalifitseerusid Jan Larsson, kes sai teise koha, mängides -4, ja Sander Kukk, kes samuti mängis -4 ja sai kolmanda koha.

Naistest võttis võidu päeva parima löögimängutulemuse teinud Anneli Esken: -5. Linda Kahro sai teise koha (samuti -5), kolmanda koha teenis aga Apawan Chinglek.

Sellel aastal oli ka tore eraldi arvestus erinevate klubide ja endiste kaptenite vahel, kes võistlusel osalesid. Selles arvestuses võitis seekord kapten Rain Uusküla ise 35 punktiga. EGCC endine kapten Urmas Isok sai samuti 35 punkti ja teise koha, kolmas oli aga Niitvälja kapten Joel Rothberg 34 punktiga.

Oli erakordselt tore reede nii väljakul kui ka väljaspool väljakut: EGCC esimese kapteni Toomas Abneri algatatud traditsioon korraldada kapteni võistlusel ka viktoriin toimus samuti. Loodetavasti said mängijad mõne fakti golfiajaloost juurde. Samas enamiku vastustega tuli lihtsalt huupi panna ja oodata õnne. Näiteks küsimus: kumb võitis džuudos EMV finaalis, kui ajaloos ühe korra on maadelnud koos Joel Rothberg ja Rain Uusküla? Vastus muide oli (Raini kirjutatud), et “matši tulemus oli viik, aga Joel võitis kohtunike häältega”.

Kapteni võistlusel on lisaks parimate selgitamisele veel üks tore nüanss juures: iga võistlusklassi kaks parimat + üks kapteni valikul esindavad klubi iga-aastasel matšil Niitväljaga. Sellel aastal peetakse võistlus 10. septembril EGCC-s.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga