Trevino, Faldo ja 1989. aasta Masters

1989. aasta Mastersi märksõna võiks olla ilmselt „vihm“. Võiks olla ka 31-aastane Nick Faldo, kes lõi 77, kuid lisas 1987. aasta The Open Championshipi kõrvale teise suurturniirivõidu (ja 200 000 dollarit).

Ilmselt sobib seda iseloomustama ka Lee Trevino. Vähemalt esimest kaht päeva. Keegi polnud rohkem üllatunud kui Trevino, kui ta end avapäeva lõpus 85 mängija seas 67 löögiga esikohalt leidis. „Kui keegi oleks öelnud, et ma löön parema tulemuse kui 76, poleks ma teda uskunud,“ tunnistas Trevino, kes oli 1. detsembril saamas 50 (tänavu täitub tal 80).

Trevino oli 1988. aastal löönud +20 ja piirdunud kahe päevaga. „Annaks jumal, et nad mind rohkem ei kutsu. Ma ei taha seal olla,“ oli ta siis öelnud. 1984. aasta PGA Championshipi võit aga tähendas, et ta saab mängida viiel järgmisel Mastersil, ja peagi oli kutse taas postis. Masters oli ainuke suurturniir, mille võit tal puudus.

Trevino võis olla 49, kuid tal oli kolmekuune tütar ja ta juhtis ka pärast teist päeva, kuigi lõi 74. Päeva keskmine oli 76. Tuul tahtis kohvikulaudade kohal kõrguvad päevavarjud üles tõsta. Trevinost sai Mastersi vanim 36 raja liider. Faldo jagas temaga esikohta. Esikümnesse mahtus Tom Watson (72, 73).

Laupäeva hommikul toksis Trevino aga 10 minutit harjutuslööke ja istus siis maha. „Puhkan veidi,“ teatas ta. Ta lõi seejärel seitsmel esimesel rajal neli bogey’t ja kui äike mängu katkestas, tegi ametnikele naljatades ettepaneku otsast alata. Vihmavarjud (31 dollarit) osteti ära, vihmaülikonnad (60 dollarit) samamoodi. Jäid vaid 300-dollarised kašmiirkampsunid. Võistlus jätkus pärast ligi kahetunnist pausi, kuid pandi pimeduse tõttu uuele pausile. Trevino ronis kaubikusse, et klubimajja sõita, kuid kaubikul lõppes bensiin otsa.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga