Treener Torel Neider: aastaringse treenimisvõimalusega kõrgtehnoloogiline Golf X golfistuudio on suur edasiminek

11. veebruaril toimus Tallinnas Golf X golfistuudios talvepidu ja ajakiri Golf vestles üritusel ühe Eesti parima golfitreeneri Torel Neideriga, kes ka ise seal golfareid treenib.
Golf X pidas talvepidu, mida uus golfistuudio Teie jaoks tähendab?
See on väga tähtis sündmus, on olemas uus golfistuudio Tallinnas, mis on vähemalt Baltikumis tehnoloogiliselt kõige arenenum. Tulevik näitab kui palju see inimesi kohale toob, aga algus on olnud väga positiivne.
Kui kaua on stuudio avatud olnud?
2016. aasta oktoobrist. Mina tegutsen aktiivselt selle aasta algusest.
Millist tagasisidet olete saanud golfimängijatelt, kes on juba trennis käinud? On nad rahul?
Kõik on väga rahul, sest siin on vahetu tagasiside kohe olemas. Näed, kui kaugele pall läheb, näed enda jaoks tähtsaid numbreid, ja treener saab kohe nende põhjal öelda, et mida peaks teistmoodi tegema.
Milliste tehniliste lahenduste poolest on siis uus golfistuudio parim Eestis või lausa Baltikumis?
Kõigepealt selle poolest, et GC2 launch monitorid on ülitäpsed, 99-protsendilise täpsusega mõõdavad nii palli kui golfikepiga toimuva tabamishetkel. See on ainus launch monitor tänapäeval, mis teeb pilte golfipallist ja kepi labast, teised on radarsüsteemipõhised ja need pole nii täpsed.
Kas saan õigesti aru, et treeningust on võimalik saada ka video, kus inimene näeb oma asendit, treener saab kommenteerida ning üheskoos analüüsida, et järgmisel korral oleks võimalik paremini teha?
Jah, ühe simulaatori peal on kahe kaameraga õpetusala, kus üks kaamera filmib mängijat külje pealt ja teine otse eest. Mängija asetseb kogu liigutuse vältel SwingCatalyst 3D analüsaatorplaadi peal. Lisaks videole mõõdetakse mängija rõhu liikumist maapinna suhtes, seega on olemas täielik pilt sellest, mida keha mingis asendis teeb, mida golfar teeb golfikepiga ja millise jala peal on rõhuasetus. Mängijatel tulebki palju vigu sellest, et tasakaalu jaotus on valesti.
Mida see Eesti golfimaailmas suures pildis tähendab, et meil on uus golfistuudio ning kevadel alustab uut täishooaega Suuresta, uue nimega Rae, golfiväljak?
Inimeste jaoks on see aastaringne treenimisvõimalus. Suveperioodil keskendume peamiselt välitrennidele Suurestal, Golf X golfistuudios on soovijatel samuti võimalus treeningut läbi viia. Aastaringset sellise tehnikaga treenimisvõimalust koos sisetingimustega pole Eestis veel olnud, see on juba suur edasiminek, lisaks veel parima tehnoloogiaga varustus, mis annab tõuke selleks, et golfi areng läheb meil paremuse poole.
On teil endal treeningplaanid täis või on veel vabu aegu?
Vabu aegu on alati, küsimus on kellaajas. Kõige tihedamad ajad on mul hommikuti ja õhtuti, lihtsalt tuleb aegsasti ette teatada. Mul on treeningkalender 75-protsendilise täituvusega poolteist nädalat ette. Kõik huvilised on teretulnud, lihtsalt soovitan ette planeerida, et oma meelisaega treeninguks broneerida.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga